nowosc_ikona

Zapraszamy małych, dużych i całe rodziny do udziału w grze
„Ale historia!”

Biblioteka GALERIA KSIĄŻKI w Oświęcimiu przygotowała mobilną grę miejską „Ale historia” opartą na książce Grażyny Bąkiewicz „Mieszko, ty wikingu”. 24 sierpnia ulice Oświęcimia zamienią się w średniowieczną krainę Polan... Gdzieś w tej krainie, podróżując w czasie i przestrzeni, spotkasz handlarzy niewolników, którzy uprowadzili Twoich kolegów ze szkoły - Wejdziesz do chaty Szeptuchy lub przepłyniesz rwącą rzekę, by ruszyć im na ratunek?

„Ale historia!”, to gra która łączy nowoczesne technologie ze spacerem po mieście. Wykorzystując aplikację na urządzenia mobilne zwiedzisz miasto, które stanie się planszą gry. Wcielisz się w jedną z postaci opowieści, na której osnuta jest fabuła, rozwiążesz zagadki i podejmiesz decyzje. Od Twojego sprytu, szybkości i zaangażowania zależeć będzie rozwiązanie historii i losy Twoich kolegów. W niezwykłej szkole na lekcjach historii pana Cebuli podróże w czasie są możliwe, choć nie zawsze bezpieczne. Bez względu na czyhające zagrożenia uczniowie są przenoszeni w czasie, by mogli poczuć wiatr historii. Ty też możesz zostać uczniem pana Cebuli. Odważ się, wejdź do gry i przekonaj się, czy przetrwasz w średniowieczu.

By wziąć udział w grze:
1. Zbierz grupę chętnych osób (rodziców, rodzeństwo, ciocię, dziadka, dzieci, wnuki, znajomego, sąsiada lub przyjaciela)... w grupie zawsze raźniej ;)
2. Zarejestruj grupę do gry za pomocą formularza dostępnego na stronie: alehistoria.evenea.pl. (jedna osoba rejestruje całą grupę). Nie zapomnijcie zapoznać się z regulaminem dostępnym TUTAJ. W razie problemów przyjdź do Biblioteki, pomożemy w rejestracji.
3. Ściągnij darmową aplikację ActionTrack z internetowych sklepów AppStore lub GooglePlay (by nie płacić za transfer możesz skorzystać bezpłatnie z wifi w Bibliotece).
4. 24 sierpnia między godziną 17:00 a 17:30 przyjdź ze swoją grupą na Rynek w Oświęcimiu, podaj numer rejestracji i zeskanuj kod QR aktywizujący grę. Pamiętaj by mieć naładowany telefon lub zabierz ze sobą powerbank.


Trzy najlepsze grupy otrzymają atrakcyjne nagrody ufundowane przez Rodzinny Park Rozrywki Energylandia w Zatorze. Udział jest bezpłatny, ale ilość miejsc jest ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń, dlatego nie zwlekaj z rejestracją!

Podczas gry, grupy będą przemieszczać się po mieście zgodnie ze wskazówkami aplikacji, dlatego trzeba być online i mieć włączoną usługę lokalizacji. W odpowiednich punkach aktywować się będą zadania do wykonania. Od ich wyniku, a także w zależności od podjętych przez graczy decyzji zależeć będą dalszy los gry. Zarejestruj grupę i baw się dobrze w średniowiecznej krainie! Grze towarzyszy Piknik, który rozpocznie się o godz. 17:00 przy Bibliotece w Oświęcimiu. Podczas pikniku wręczone zostaną nagrody dla najlepszych grup biorących udział w grze.

Zapraszamy do udziału w ekscytującej przygodzie!

REGULAMIN MOBILNEJ GRY MIEJSKIEJ Ale historia!

REJESTRACJA DO GRY