Serdecznie zapraszamy do zapoznania się i skorzystania z oferty bibliotecznych działań przygotowanych na kwiecień 2021.

WYPRAWA W KOSMOS
Wystawa podopiecznych Internatu Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego im. Zofii Posmysz w Oświęcimiu
01-30.04.2021, Galeria Przechodnia, Wystawa

KONKURS „NAJLEPSZY CZYTELNIK ROKU 2021 W GALERII KSIĄŻKI”
01.02. - 31.12.2021 konkurs przeznaczony dla najlepszych czytelników Biblioteki, w dwóch kategoriach wiekowych: - dzieci i młodzież do lat 16, - dorośli. Zwycięzcą (dorosły, dziecko) zostanie osoba, która przeczyta najwięcej książek.
Tutaj szczegóły i regulamin konkursu

WIELKANOCNE BABY
Do wypożyczanych w tych dniach książek będą dokładane wkładki z literackimi przepisami wielkanocnymi wraz z wyjaśnieniem znaczenia potraw w koszykach do święcenia i przepisy na domowe farbowanie jajek
1-2.04, godz. 11:00-19:00, Wypożyczalnia

WIELKANOCNE DIY
Warsztaty rękodzielnicze online
01.04, godz. 9:00, Facebook, Youtube, mbp-oswiecim.pl
Nie ma zapisów, udział jest bezpłatny.

O CZŁOWIEKU, KTÓRY WYCZAROWAŁ NAJPIĘKNIEJSZE BAŚNIE
Z okazji Międzynarodowego Święta Książki Dziecięcej oraz 216 rocznicy urodzin Hansa Christiana Andersena zapraszamy na film przypominający postać Hansa Christiana Andersena oraz historię i przesłanie święta.
2.04, godz. 9:00, Facebook, Youtube, mbp-oswiecim.pl

BRZYDKIE KACZĄTKO – TEATRZYK
Przygotowany z okazji Międzynarodowego Święta Książki Dziecięcej oraz 216 rocznicy urodzin Hansa Hristiana Andersena
6.04, godz. 9:00, Facebook, Youtube, mbp-oswiecim.pl

SENIORZE TRENUJ PAMIĘĆ RAZEM Z NAMI
W ramach tego działania 10 i 24 kwietnia zostaną dla seniorów przygotowane zestawy ćwiczeń umysłu do zabrania i rozwiązania w domu. Ćwiczenia mają na celu poprawiać pamięć i koncentrację. Zestawy będą wydawane w Wypożyczalni przez cały dzień w godzinach otwarcia Biblioteki.

NA ROBOCZO - Odcinek 1 – klamerkowy robot
Warsztat online dla dzieci o budowaniu prostych robotów, i nie tylko robotów, z łatwo dostępnych elementów i podzespołów
8.04, godz. 9:00, Facebook, Youtube, mbp-oswiecim.pl
Nie ma zapisów, udział jest bezpłatny.

SŁODKI SMAK LITERATURY
W dniu czekolady do wypożyczanych książek dodajemy czekoladowy upominek
12.04, godz. 11:00-19:00, Wypożyczalnia

NA WIOSNĘ NAJLEPSZE
W ramach comiesięcznego cyklu - Literacki tydzień, zaprezentowany zostanie film - Blogerzy polecają literaturę poradnikową i książki tematyczne idealne na wiosenne przebudzenie.
12-16.04, godz. 9:00, Facebook, Youtube, mbp-oswiecim.pl

DOMOWE LABORATORIUM
Warsztat chemiczny online
15.04, godz. 9:00, Facebook, Youtube, mbp-oswiecim.pl
Nie ma zapisów, udział jest bezpłatny.

PORADNIK MŁODEGO KODERA #2
Warsztat online od czego zacząć programowanie
22.04, godz. 9:00, Facebook, Youtube, mbp-oswiecim.pl
Nie ma zapisów, udział jest bezpłatny.

ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH
->Wietrzymy magazyny – zapraszamy do naszej księgarni ze specjalnymi zniżkami i rabatami
->Podaruj książce drugie życie – przynieś przeczytane książki do biblioteki
->„Literacka gorąca linia” – konkurs telefoniczny – kto pierwszy dodzwoni się do biblioteki o pełnej godzinie
23.04, godz. 12:00 i poprawnie odpowie na literackie pytanie otrzyma nagrodę.

RECYKLINGOWE PUSZKI
Warsztaty rękodzielnicze online
29.04, godz. 9:00, Facebook, Youtube, mbp-oswiecim.pl
Nie ma zapisów, udział jest bezpłatny.

NOWE W BIBLIOTECE

Szanowni Państwo, Biblioteka GALERIA KSIĄŻKI w Oświęcimiu ciągle zmienia się dla Was. Wprowadzamy usprawnienia, żeby jeszcze łatwiej i przyjemniej można było korzystać z naszych usług. Już teraz zapraszamy do korzystania z takich udogodnień jak:
Bookbox
To stanowisko do samodzielnego wypożyczania i zwrotów książek. (z powodów epidemiologicznych na chwilę obecną zwroty można dokonywać tylko na Informatorium, gdzie książki przechodzą kwarantannę). Bookboxy są dwa i znajdują się zarówno w Wypożyczalni, jak i w Bibliotece Młodych.

Książkomat
Również od 15 marca startujemy z nową, bezkontaktową formą wypożyczeń umożliwiającą odbiór zamówionych książek 24/dobę. Przy wejściu do Biblioteki od strony Alei Pisarzy (tam gdzie jest wrzutnia) znajduje się książkomat. Zamówione u nas książki można odebrać o dogodnej dla siebie porze, po otrzymaniu z biblioteki smsa z numerem skrzynki i czterocyfrowym kodem odbioru. Ze względu na obecną sytuację epidemiczną, chcemy ułatwić dostęp naszym Czytelnikom do zbiorów Biblioteki, a ta usługa poszerza komfort i możliwość wyboru, który mamy nadzieję, zachęci jeszcze bardziej do wypożyczania i czytania książek.

Księgarnia
Ponieważ kiermasz książki używanej przyjął się bardzo dobrze wśród naszych Użytkowników, dlatego poszerzamy działalność i już od poniedziałku 15 marca w Bibliotece otwieramy księgarnię. W ofercie są książki zarówno nowe jak i używane, a ich ceny będą bardzo konkurencyjne, bo niższych w Oświęcimiu chyba nie znajdziecie. A najlepsze jest to, że cały zysk z ich sprzedaży przeznaczony zostanie na zakup nowości do Biblioteki. Tak więc same korzyści. Księgarnia znajduje się na parterze Biblioteki naprzeciw działu Multimedia

Książka elektroniczna – ebook dostęp do LEGIMI i IBUK Libra
W Bibliotece można otrzymać również kody do bazy ebooków Legimi na każdy miesiąc i bazy ebooków IBUK Libra z dostępem na cały rok. Zainteresowanych odbiorem kodu Czytelników prosimy o kontakt osobiście lub pod numerem telefonu: 33 847 98 10 lub 33 843 01 65 lub mailowo: infobroker@mbp-oswiecim.pl w godzinach pracy od 11:00-19:00, od poniedziałku do piątku. Kody udostępniane są bezpłatnie, zapisanym Czytelnikom Biblioteki.

Biblioteka GALERIA KSIĄŻKI w Oświęcimiu udostępnia również bezpłatnie, w godzinach otwarcia, z zachowaniem reżimu sanitarnego:
• Informatorium (parter): księgarnia z książkami nowymi i używanymi w atrakcyjnych cenach, całodobowy książkomat przy wejściu do Biblioteki od strony Alei Pisarzy, ksero, prasa codzienna, szachy.
• Biblioteka Młodych (1 piętro): bookbox do samodzielnego wypożyczani książek, audiobooki dla dzieci, stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu i skanerami, gry planszowe i karciane.
• Wypożyczalnia dla dorosłych (2 piętro): wydaje kody do bazy ebooków Legimi i IBUK Libra, bookbox do samodzielnego zwrotu książek, audiobooki dla dorosłych.

Zapraszamy do Biblioteki GALERIA KSIĄŻKI w Oświęcimiu od poniedziałku do piątku, w godzinach 11:00-19:00.
Użytkownicy zobowiązani są do przestrzegania reżimu sanitarnego, szczególnie w strefach z wolnym dostępem do zbiorów (konieczne są rękawiczki wydawane w wypożyczalniach).
Zbiory biblioteczne można wypożyczać osobiście lub zamawiać telefonicznie 33 8479810 / 33 8430165 lub mailowo: infobroker@mbp-oswiecim.pl i odbierać bezkontaktowo w Informatorium. Zwrotu zbiorów można dokonać bezkontaktowo w punkcie zwrotu w Informatorium lub do wrzutni całodobowej przy wejściu od strony targowiska.

Powiekszanie czcionki
Zmiana kontrastu/koloru strony