Serdecznie zapraszamy do zapoznania się i skorzystania z oferty bibliotecznych działań przygotowanych na luty 2021.

EDWARD DWURNIK. ARTYSTA I HISTORIA
W RAMACH PROJEKTU 1939/1989. CZAS WINY I CZAS NADZIEI
01-28.02.2021, Galeria Przechodnia, Wystawa

ROZPOCZĘCIE KONKURSU „NAJLEPSZY CZYTELNIK ROKU 2021 W GALERII KSIĄŻKI”
01.02. - 31.12.2021 konkurs przeznaczony dla najlepszych czytelników Biblioteki,
w dwóch kategoriach wiekowych: - dzieci i młodzież do lat 16, - dorośli.
Zwycięzcą (dorosły, dziecko) zostanie osoba, która przeczyta najwięcej książek.
Tutaj szczegóły i regulamin konkursu

SZTUKA Z RECYKLINGU
Warsztaty rękodzielnicze online
04.02, godz. 9:00, Facebook, Youtube, mbp-oswiecim.pl

O LITERATURZE AMERYKAŃSKIEJ
W ramach comiesięcznego cyklu - Literacki tydzień, zaprezentowany zostanie film o książkach,
pisarzach, ekranizacjach i ciekawostkach z zakresu literatury amerykańskiej.
08-12.02, godz. 9:00, Facebook, Youtube, mbp-oswiecim.pl

SENIORZE TRENUJ PAMIĘĆ RAZEM Z NAMI
W ramach tego działania 10 i 24 lutego zostaną dla seniorów przygotowane zestawy
ćwiczeń umysłu do zabrania i rozwiązania w domu.
Ćwiczenia mają na celu poprawiać pamięć i koncentrację.
10 i 24.02.2021 - zestawy będą wydawane w Wypożyczalni przez cały dzień w godzinach otwarcia Biblioteki.

DOMOWE LABORATORIUM
Walentynkowe warsztaty chemiczne online
11.02, godz. 9:00, Facebook, Youtube, mbp-oswiecim.pl

POŁĄCZ LITERACKIE PARY
Literacki konkurs walentynkowy
12.02, start godz. 9:00, Facebook Biblioteki

TRIKI ELEKTRONIKI
Warsztat z podstaw elektroniki online
18.02, godz. 9:00, Facebook, Youtube, mbp-oswiecim.pl

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO
19.02. Literacki konkurs na Facebooku Biblioteki.
W ramach tego działania zostaną również przygotowane zakładki z trudnymi wyrazami i zasadami pisowni,
które będą wydawane 19 lutego w Wypożyczalniach przez cały dzień w godzinach otwarcia Biblioteki.

PTAKI CUDAKI
Warsztaty rękodzielnicze online
25.02, godz. 9:00, Facebook, Youtube, mbp-oswiecim.pl
Nie ma zapisów, udział jest bezpłatny.

Biblioteka GALERIA KSIĄŻKI w Oświęcimiu udostępnia również bezpłatnie, w godzinach otwarcia, z zachowaniem reżimu sanitarnego:
• Informatorium (parter): pianino, ksero, kiermasz książki używanej, prasa codzienna, szachy.
• Dział Multimedia (parter): @TABLE - multimedialny stół dotykowy, rower treningowy - ładowarka telefonu, podłoga interaktywna do gier, PlayStation 3 i 4, X-Box, salki kinowe, piłkarzyki.
• Biblioteka Młodych (1 piętro): bookbox do samodzielnego zwrotu książek, audiobooki dla dzieci, stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu i skanerami, piłkarzyki, gry planszowe i karciane, gry wielkoformatowe, domki dla najmłodszych.
• Wypożyczalnia dla dorosłych (2 piętro): wydaje kody do bazy ebooków Legimi i IBUK Libra, bookbox do samodzielnego zwrotu książek, audiobooki dla dorosłych.

Zapraszamy do Biblioteki GALERIA KSIĄŻKI w Oświęcimiu od poniedziałku do piątku, w godzinach 11:00-19:00.
Użytkownicy zobowiązani są do przestrzegania reżimu sanitarnego, szczególnie w strefach z wolnym dostępem do zbiorów (konieczne są rękawiczki wydawane w wypożyczalniach).