Las w słoiku – warsztaty florystyczne dla dorosłych

ZAPRASZAMY NA WARSZTATY FLORYSTYCZNE - LAS W SŁOIKU

21 sierpnia, godz. 17:00, Biblioteka GALERIA KSIĄŻKI, Studio robota, Ip.

Warsztat poprowadzą Zielonolistni - Pracownia botaniczna

Zapisy w Dziale promocji, od poniedziałku do piątku, w godz. 8:00 - 12:30,
tel. 33 847 98 16, mail: instruktor@mbp-oswiecim.pl

Warsztat przygotowany został dla osób dorosłych. Na spotkaniu uczestnicy poznają technikę wykonania zamkniętego ekosystemu w szklanym naczyniu. Zostaną przedstawione zasady doboru roślin i podłoża oraz odpowiedniej, bardzo łatwej pielęgnacji. Poznają procesy zachodzące w szklanych naczyniach, a także proces tworzenia lasu. Uczestnicy wykonają odpowiednie podłoże, zostanie omówiony każdy etap pracy, czego efektem będzie własnoręcznie stworzona biosfera pod okiem eksperta. Warsztaty będą składać się z dwóch części, teoretycznej oraz praktycznej. W części teoretycznej uczestnicy dowiedzą się o różnych ciekawych technikach uprawy roślin w szklanych naczyniach. Poznają tajniki uprawy oraz prześledzą etapy powstawania ekosystemów zamkniętych w szkle. Porozmawiają o roślinach tropikalnych, ale również o tych rodzimych. W części praktycznej korzystając z przygotowanych materiałów takich jak: narzędzia, rośliny, naczynia, podłoże, detale dekoracyjne, stworzą własny las zamknięty w szkle. Każdy z etapów zostanie dokładnie omówiony, aby finalnie wyczarować swój własny ogród zamknięty w szkle.

Projekt dofinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego ze środków pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.