nowosc_ikona

Fundacja Machina Fotografika wraz z Miejską Biblioteką Publiczną „Galeria Książki” serdecznie zapraszają do udziału w projekcie „Pudełko Czasu”. Inicjatywa ma charakter międzypokoleniowy, zatem do udziału w projekcie zapraszamy pary kobiece składające się z matki i córki, babci i wnuczki lub sióstr. W ramach projektu proponujemy bezpłatny udział w warsztatach artystyczno – rozwojowych. Podczas warsztatów każda z par uczestniczek stworzy swoje „Pudełko Czasu”, w którym znajdą się takie rzeczy jak: historia uczestniczek spisana na własnoręcznie wykonanej papeterii, wspólne zdjęcie wykonane przez profesjonalną fotografkę w samodzielnie wykonanej ramce, drzewo genealogiczne wykonane w programie komputerowym, mapa marzeń oraz zdjęcia ważnych dla uczestniczek miejsc.

W ramach projektu oferujemy bezpłatny udział w następujących warsztatach:

1. Startujemy! Ja czyli kto? - warsztaty integracyjne połączone z warsztatami odkrywania własnego potencjału. Podczas spotkania uczestniczki poznają bliżej nie tylko inne kobiety, ale także siebie: swój potencjał, możliwości, wartości, którymi się kierują oraz swoje mocne strony. Podczas warsztatu każda z uczestniczek stworzy też własną “Mapę Marzeń”

2. Pudełko czasu - warsztaty artystyczne z wykorzystaniem metody decoupage - podczas spotkania każda para uczestniczek stworzy własne “pudełko czasu”, które służyć im będzie do przechowywania rzeczy powstałych na pozostałych warsztatach. Umieszczą tam też “Mapę Marzeń” z poprzednich warsztatów.

3. Podróż do przeszłości – warsztaty genealogiczne - podczas pierwszego spotkania uczestniczki dowiedzą się jak i gdzie szukać informacji na temat swojej rodzinnej historii oraz stworzą grafikę drzewa genealogicznego w programie komputerowym. Na drugim spotkaniu natomiast (z wykorzystaniem przyniesionych z rodzinnych albumów zdjęć oraz wykorzystując zdobyte informacje) każda para stworzy swoje drzewo genealogiczne - wygląd drzewa od początku do końca zależeć będzie od uczestniczek.

4. Różne oblicza kobiecości – warsztat fotograficzny, który będzie niezwykłą okazją do przyjrzenia się swojej kobiecości i wyrażenia jej w pełni. Uczestniczki poznają miniaturowe kobiety zamieszkujące ich wnętrze, i zastanowią się nad tym jak dać każdej z nich szansę na wypowiedź oraz zaistnienie w ich świecie. W pracy wykorzystana zostanie fotografia oraz metoda komunikowania. Porozumienie Bez Przemocy. Efektem zajęć będzie wspólne zdjęcie każdej pary uczestniczek, wykonane przez profesjonalną fotografkę - Sylwię Nikko Biernacką.

5. To się w ramie zmieści - warsztaty artystyczne, podczas warsztatów uczestniczki ozdobią ramkę na zdjęcie, zrobione na wcześniejszych warsztatach. Wykorzystają do tego metodę kutego srebra lub decopatch.

6. Tworzymy słowem - warsztat opowiadania historii - podczas spotkania uczestniczki naucza się jak zbudować opowieść o swojej miejscowości, bazując na swoich osobistych historiach oraz zdjęciach z rodzinnego albumu. Pod opieką trenerki uczestniczki dowiedzą się co uczynić główna osią opowieści, w której one same będą bohaterkami oraz jak podzielić się pracą w parach. Każda z par uczestniczek stworzy swoją niepowtarzalną historię.

7. Radość czerpania - warsztaty tworzenia papeterii - podczas warsztatu uczestniczki stworzą swoje własne, niepowtarzalne tło dla wcześniej napisanej historii zaprojektują dla niej papeterie oraz przepiszą historię na swoje dzieło.

8. Moje miejsce - spacer twórczy po mieście - uczestniczki wyjdą w przestrzeń miejską, sfotografują i opiszą miejsca, które odegrały jakąś znaczącą rolę w ich życiu.

Na zgłoszenia czekamy do 14 maja. Szczegóły w regulaminie. Pudełko czasu - formularz