od7_ikona

4 lipca, w godz. 11:00-13:00 zapraszamy do Biblioteki dzieci w wieku 8-12 lat na zajęcia pn.: „Mężni Rycerze, Nadobne Niewiasty – z wizytą w średniowiecznym zamku”.

Nie bez powodu wiele baśni odwołuje się do średniowiecznej tematyki – olbrzymie zamki, piękne księżniczki oraz dzielni rycerze mocno wpływają na dziecięcą wyobraźnie, rozbudzając też ciekawość. Rodzą się pytania: jak wtedy podróżowano, co się jadło, jakie nosiło stroje oraz jakiej broni używano w walce? Na te i wiele innych pytań będzie można znaleźć odpowiedzi podczas warsztatów edukacyjnych w Bibliotece, przygotowanych przez Muzeum Zamek w Oświęcimiu.

Celem warsztatów jest zapoznanie dzieci z elementami życia codziennego w średniowieczu zarówno niewiast jak i rycerzy. Uczniowie dowiedzą się jaka moda panowała w średniowieczu, jak wyglądał rynsztunek rycerza oraz ówczesna biżuteria, ale też jakie maniery obowiązywały przy stole i co dawniej jadano. Dodatkowo w części merytorycznej uczniowie będą mogli przymierzyć hełm rycerski oraz spróbować utrzymać miecz i tarczę.

źródło: muzeum-zamek.pl