18 maja uruchomione zostają wypożyczenia i zwroty zbiorów

Szanowni Państwo,

Informujemy, że od 18 maja br. przywracamy funkcję wypożyczania i zwrotu zbiorów - jednak na innych zasadach. W związku z trwającym zagrożeniem epidemicznym musimy zadbać o nasze wspólne bezpieczeństwo.

Biblioteka będzie czynna od poniedziałku do piątku, w godzinach od 11:00-19:00. W soboty Biblioteka będzie zamknięta. Uruchomione zostaną tylko wypożyczenia i zwroty książek oraz audiobooków. Ponownie udostępniona zostanie całodobowa wrzutnia. Wyłączony zostaje wolny dostęp do półek, a książki wydawane będą bezpośrednio przez bibliotekarza na stanowisku w Informatorium na parterze.

Czasowo wyłączone zostaną wszystkie inne usługi (poza wypożyczeniami i zwrotami). Do odwołania nieczynne będą więc: czytelnia internetowa, czytelnia naukowa, mikroświat zabawy, salonik bajki, kawiarnia prasowa, dział obcojęzyczny, Centrum Literatury Dziecięcej, VIP i salki kinowe.

Wypożyczenia i zwroty książek będą możliwe tylko po wcześniejszym zamówieniu tylko dostępnych książek, telefonicznie lub mailowo jak również za pomocą konta użytkownika. (Nie ma możliwości rezerwacji zbiorów wypożyczonych, kwarantannowanych i będących w opracowaniu) Wtedy w wyznaczonym terminie książki będą czekały na odbiór w Informatorium biblioteki. Będzie je można odebrać po okazaniu karty czytelnika.

Informujemy, że ze względu na konieczność siedmiodniowej kwarantanny zbiorów można rezerwować/zamawiać tylko dostępne książki i audiobooki.

Telefon do kontaktu: 33 847 98 10 i mail: infobroker@mbp-oswiecim.pl obsługiwane są w godzinach pracy, od poniedziałku do piątku, od 9:00-19:00, według kolejności zgłoszeń.

Jeśli przeczytasz część książek, oddaj je od razu do biblioteki, aby skrócić czas ich kwarantannowania. Książki przez Państwa zwracane w informatorium, jak również za pośrednictwem wrzutni będą kwarantannowane przez okres 7 dni.

Zawieszona została usługa przypominania sms'em o terminie zwrotu zbiorów. Za nieoddane w terminie książki będzie naliczana kara. Czas na oddanie książek to 30 dni.

Warunkiem wejścia do Biblioteki będzie dezynfekcja rąk płynem znajdującym się przy drzwiach wejściowych i założona maseczka zakrywająca usta i nos.

Bardzo prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość oraz dostosowanie się do nowych wymogów.


Powiekszanie czcionki
Zmiana kontrastu/koloru strony