22.10 g.17:00 Spotkanie z Karolem Wójcickim – Z głową w gwiazdach

Ciemność dnia, światła nocy – spotkanie autorskie z Karolem Wójcickim - Z głową w gwiazdach


22.10, godz. 17:00, Aula, wstęp wolny, udział bezpłatny

Karol Wójcicki - pasjonat nocnego nieba, popularyzator astronomii, dziennikarz naukowy, prezenter telewizyjny. Twórca największego w Polsce astronomicznego fanpage „Z głową w gwiazdach” na Facebooku. Przemierza świat w poszukiwaniu najpiękniejszych zjawisk astronomicznych.

Z zarażania swoją astronomiczną pasją innych uczynił sposób na życie. Zorganizował największe na świecie wspólne obserwacje nocnego nieba (ponad 12 tys. osób) oraz wiele innych imprez popularnonaukowych. Częsty gość programów telewizyjnych i radiowych. Prowadził programy popularnonaukowe na antenie Discovery Science i TVN Turbo. Nauczyciel astronomii w szkole podstawowej Eureka. W latach 2008-2016 związany z Centrum Nauki Kopernik, Laureat nagrody Popularyzator Nauki 2015 przyznawanej przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Polską Agencję Prasową.

Działanie realizowane w ramach projektu „Biblioteka na wyciągnięcie myszki – szkolenia dla bibliotekarzy powiatu oświęcimskiego”. Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Działanie organizowane w ramach obchodów roku 2021 rokiem Stanisława Lema i setnej rocznicy jego urodzin.

Zapraszamy.

Powiekszanie czcionki
Zmiana kontrastu/koloru strony