3.12 g.17:00 Spotkanie autorskie z Romą Ligocką

Jesteśmy, dopóki pamiętamy, a najważniejsze, co mamy, jest teraz!


Serdecznie zapraszamy 3 grudnia o godz. 17:00 do Biblioteki na spotkanie autorskie z Romą Ligocką.

Roma Ligocka, malarka i pisarka, ocalała z krakowskiego getta, autorka wielu książek m. in.: „Dziewczynki w czerwonym płaszczyku”, „Kobiety w podróży”, „Tylko ja sama”, które są bestsellerami, nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Wielokrotnie nagradzana, przez wiele lat pracowała jako kostiumolog scenograf w licznych europejskich teatrach, operach, także w filmie i telewizji.

W najnowszej powieści „Siła rzeczy” Roma Ligocka wraca do historii swojej rodziny i świata, który zaginął. Wraca jednak w niezwykły i niekonwencjonalny sposób. To poruszająca opowieść o tym, jak wiele siły czerpiemy z rzeczy zwykłych i prostych uczuć, ile radości daje nam nasza codzienność – ale także o tym, jak to wszystko może szybko zostać nam odebrane. Powieść niosąca przesłanie: jesteśmy, dopóki pamiętamy, a najważniejsze, co mamy, jest teraz.

Więcej o książce i innych zagadnieniach na spotkaniu 3 grudnia o godz. 17:00 w auli oświęcimskiej Biblioteki GALERIA KSIĄŻKI. Podczas spotkania będzie można kupić książki pisarki. Wstęp jest wolny. Zapraszamy.

Powiekszanie czcionki
Zmiana kontrastu/koloru strony
//]]>