3 czerwca, g. 17, spotkanie autorskie z oświęcimianką, Paulą Uzarek

Spotkanie autorskie z oświęcimianką, Paulą Uzarek


Zapraszamy 3 czerwca, o godz. 17:00, do bibliotecznej auli na spotkanie autorskie z Paulą Uzarek.

Będzie to spotkanie promujące jej debiutancką książkę „Ślady dusz”. Na spotkaniu będzie można kupić książki autorki. Udział jest bezpłatny, wstęp wolny. Zapraszamy serdecznie.

"Ślady dusz" - to „Pochłaniający debiut pełen pierwotnej magii i ludowych wierzeń. Odważ się wejść do świata wiedźm!” Zaczyna się od kota. Kiedy zwierzak wywraca życie Adama do góry nogami, mężczyzna szuka wsparcia u pewnej Wiedźmy. Ale to dopiero początek prawdziwie magicznych problemów… Podczas porządkowania rzeczy zmarłej babci, Adam odkrywa przedmioty, które łączą się z przeszłością jego rodziny. Nawet nie przeczuwa, co to może znaczyć. Rodowy spadek szybko wciąga go w świat, w który nigdy nie wierzył, stąpając twardo po ziemi. Kwestionuje go, nie potrafi przyjąć do wiadomości, że potrafi rozmawiać z duszami .Jak się okazuje, dar przyzywał Adama od zawsze, jednak do tej pory mężczyzna nie potrafił bądź nie chciał go usłyszeć. Pozostaje kwestia, czy Adam zaakceptuje samego siebie i to, co przyniosło mu odkrywanie rodzinnych tajemnic?

Paula Uzarek, oświęcimianka, uwielbia motywy magiczne i słowiańskie. Równie swobodnie porusza się w obrębie gatunków, które mieszczą w sobie co najmniej szczyptę humoru i / lub niezwykłości. Jak na entuzjastkę wiedźm przystało, zna się na ziołach i kocha czuć szelest leśnej ściółki pod stopami. Zadebiutowała opowiadaniem „Dar” w antologii „24.02.2022”, którego bohaterką jest szeptucha, oraz trylogią zanurzoną w magii. W pierwszym tomie zatytułowanym „Ślady dusz” (Virtualo / EmpikGo, kwiecień 2022) zamknęła klimat mglistego wieczoru, kiedy to rozmaite istoty błąkają się po świecie żywych. Autorka sądzi, że najlepiej jest wtedy czytać przy herbacie, najlepiej niesamowite opowieści, okraszone ludowymi wierzeniami.

Tutaj zwiastun książki

Powiekszanie czcionki
Zmiana kontrastu/koloru strony
//]]>