KREATYWNY MALUCH


Zajęcia dla dzieci w wieku 5-7 lat, termin spotkań wg miesięcznego kalendarza imprez.
Zajęcia literacko-plastyczne organizowane są jako część programu edukacyjnego skierowanego do najmłodszych użytkowników. Spotkania te stanowią unikalną możliwość rozwoju kreatywności i umiejętności czytelniczych dzieci. Realizowane są prace w różnych technikach plastycznych, począwszy od rysowania i malowania, przez wykonywanie prostych rzeźb z gliny czy plasteliny, aż po techniki takie jak wycinanka, kolaż i origami. W ramach spotkań dzieci mają możliwość wspólnego czytania oraz analizy różnorodnych utworów literackich dostosowanych do ich wieku. Dzięki temu mogą nie tylko rozwijać swoje umiejętności czytelnicze, ale także zyskują dostęp do bogatego świata literatury, co ma pozytywny wpływ na ich ogólny rozwój intelektualny i emocjonalny. Program jest również okazją do nawiązywania społecznych interakcji i nauki pracy w grupie pod okiem wykwalifikowanego personelu, w tym bibliotekarzy i artystów.


KREATORNIA


Zajęcia dla dzieci w wieku 10-14 lat, termin spotkań wg miesięcznego kalendarza imprez. Zajęcia rękodzielnicze, plastyczne, rozwijające zdolności manualne i artystyczne. Pozwalające na realizację i rozwój pasji i zainteresowań, poprzez własnoręczne wykonywanie ciekawych ozdób, bibelotów, przy użyciu ciekawych materiałów i technik. Każdy wykonany przedmiot, uczestnicy zabierają ze sobą do domu.


POZOSTAŁE DZIAŁANIA BIBLIOTEKI MŁODYCH


- Zajęcia dla dzieci w ramach projektu Akademia Rodzinna, plan dostępny wg miesięcznego planu imprez.
- Zajęcia literackie dla dzieci w ramach projektu 30. Ogólnopolska Nagroda Literacka im. Kornela Makuszyńskiego Oświęcim 2023, plan dostępny wg miesięcznego planu imprez.
- Lekcje biblioteczne, wg zapisów, tel. 33 847 98 02.
- Poranki biblioteczne dla przedszkolaków, wg zapisów tel. 33 847 98 02.
- Zajęcia letnie, plan wg wakacyjnego kalendarza imprez.
- Zajęcia zimowe, plan wg. styczniowego kalendarza imprez.
- Cała Polska Czyta Dzieciom, plan wg majowego lub czerwcowego kalendarza imprez.
Lego

Lego

Zapraszamy do stanowiska ze zestawami lego.

Powiekszanie czcionki
Zmiana kontrastu/koloru strony
//]]>