DOTACJA MINISTRA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO NA ROK 2019

Biblioteka Galeria Książki w Oświęcimiu pozyskała dotacje na działania na rzecz promocji czytelnictwa
i działalności kulturalnej w Oświęcimiu na łączną kwotę 96 000 zł oraz na zakup nowości wydawniczych 26 570 zł!

Biblioteka GALERIA KSIĄŻKI w Oświęcimiu znajduje się w czołówce instytucji, które otrzymały dofinansowanie na realizację projektów edukacyjnych. Cała naprzód! Proszę wsiadać! Biblioteka GALERIA KSIĄŻKI w Oświęcimiu zaprasza w podróż. Dokąd? Do książek, wiedzy i dobrej zabawy. Poznajmy początek naszej podróży. Wszystko zaczęło się od zespołu projektowego, od grupy zaangażowanych pracowników biblioteki. Pomysły, otwartość a przede wszystkim odpowiedzi na oczekiwania czytelników. Powstały cztery znakomite projekty i wszystkie otrzymały dofinansowanie na łączną kwotę prawie 90 tysięcy złotych. Rozpoczynamy więc wspólną podróż.
Stacja 1: 26. Ogólnopolska Nagroda Literacka im. Kornela Makuszyńskiego. Uwaga! Wyruszamy w podróż z Koziołkiem Matołkiem, który będzie towarzyszył nam podczas 26. Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. K. Makuszyńskiego. Tegoroczne hasło to „Szkoła Mistrzów”. W ramach tego projektu wyłonimy najlepsze polskie książki dla dzieci wydane w 2018 r., będziemy realizować systematyczne zajęcia oparte na książkach nagrodzonych, spotkania autorskie, warsztaty z ilustratorami, warsztaty teatralne oraz webinaria i sesja naukowa. Spotkamy się także na wielkim balu postaci bajkowych.
Stacja 2: Bomba zegarowa z pozytywką. Aktywizacja osób z dysfunkcją wzroku. Wjeżdżamy na stację 2. To prawdziwa bomba! Bomba zegarowa z pozytywką czyli projekt integrujący i aktywizujący czytelniczo osoby z dysfunkcją wzroku. Bazować będziemy na dwóch równoważnych elementach Artterapii: sztuce i terapii, która obejmie szeroki wachlarz działań i form, od teatru poprzez literaturę, muzykę i film. Przy realizacji działań wykorzystamy nowości wydawnicze oraz zbiory multimedialne, tak aby zaspokajać potrzeby czytelnicze nie wykluczając przy tym żadnej dysfunkcyjnej grupy odbiorców.
Stacja 3: Akademia Rodzinna. Kulturalna uczta rozwojowa. Na stacji 3 odpoczniemy od podróży. Czas na posiłek dla ciała i dla duszy. Zaczynamy gotowanie: szczypta językowej zabawy (smaczne warsztaty logopedyczne), kilogram sztuki (warsztaty z elementami muzykoterapii i arteterapii), 10 dkg wsparcia rozwoju (warsztaty z elementami bajkoterapii), szklanka wskazówek (warsztaty edukacyjne), garść niespodzianek (spotkania autorskie) i łyżka działań (warsztaty rękodzielnicze + sesja zdjęciowa), oto przepis na aktywną rodzinę! Wspólnym mianownikiem dla wszystkich aktywności w ramach projektu będzie rozwój, zarówno dziecka jak uzupełnianiu wiedzy i kompetencji rodzica.
Stacja 4: Kierunek Robot(a). Bibliotekarze lubią podróżować! A tak się składa, że podróże to nie tylko masa przyjemności, ale również coś, co inspiruje i rozwija nasze kompetencje. Po podróży po kompetencje i inspiracje spotkamy się na przystanku Noc(na) Robota - wydarzeniu skierowanym do młodych użytkowników biblioteki. Noc konstruktorów, programistów, wytwórców i miłośników czytania, rozpoczniemy spotkaniem autorskim, nie zabraknie kodowania, drukowania w 3D, warsztatów stolarskich i krawieckich.
Podróże – dla jednych to tylko dobra zabawa – czas na oderwanie się od problemów, rzeczywistości, dla drugich jednak, to okno na świat, który dziś stwarza nam nieskończenie wiele możliwości. Podróże kształcą. Dzięki nim możemy się rozwijać. A jak powiedział polski literat, publicysta i aforysta Feliks Chwalibóg „Nie wstyd nie wiedzieć, lecz wstyd nie pragnąć swojej wiedzy uzupełnić”.
Stacja 5: Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych. To kolejny projekt realizowany przez Bibliotekę GALERIA KSIĄŻKI w ramach Wieloletniego „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” Priorytet 1. Za pośrednictwem Biblioteki Narodowej ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz wkładu własnego z budżetu miasta zakupiliśmy za kwotę 87 500 zł. aż 3934 książki drukowane i audiobooki. O te pozycje, które są już na półkach wzbogaciliśmy nasze zbiory biblioteczne.

Już dziś zapraszamy Państwa na pokład działań naszej Biblioteki. Wspólnie odkrywajmy świat. W naszej podróży każdy znajdzie coś dla siebie! MKiDNNPRCIK
Powiekszanie czcionki
Zmiana kontrastu/koloru strony
//]]>