W związku z zagrożeniem epidemicznym wszystkie zajęcia w Uniwersytecie Bibliotecznych Żaków
zostają zawieszone, aż do odwołania.


Jesteś młodym użytkownikiem Biblioteki ?

Ta oferta jest dla Ciebie ! Przyjdź do Galerii Książki i wybierz coś dla siebie !

Uniwersytet Bibliotecznych Żaków

"Budzimy i pielęgnujemy w dzieciach naturalną pasję do wiedzy pokazując, że nauka to fascynująca przygoda i świetna zabawa"

Misją naszego Uniwersytetu jest rozbudzanie i pielęgnowanie w dzieciach naturalnej pasji do wiedzy poprzez testowanie nowych technologii, odkrywanie świata, pokazywanie jak wygląda życie w innych krajach, tworzenie kultury i sztuki oraz doskonalenie zdobytych umiejętności. Pokazujemy, że nauka to fascynująca przygoda i świetna zabawa. Zapewniamy dzieciom wartościową formę spędzenia wolnego czasu, stwarzamy okazję do dalszego rozwoju, pozwalamy nawiązać nowe przyjaźnie, ale także pobudzamy potrzebę czytania. Istotnym elementem jest zwrócenie uwagi na książkę, która nadal odgrywa ważną rolę w procesie uczenia się i rozwoju osobistego dziecka. Warsztaty w ramach Uniwersytetu Bibliotecznych Żaków skierowane są do dzieci z rocznika 2007-2011. Projekt realizowany jest od października 2019 do maja 2020 r. Zajęcia odbywają się zgodnie z harmonogramem poszczególnych kierunków, w godz. 17.00-18.00 wg. oddzielnego harmonogramu dla poszczególnych grup.

Nabór na rok 2019/2020 rozpocznie się 9 września.
Zapisy w Bibliotece Młodych.

Wypełniony formularz zgłoszeniowy (do pobrania w Bibliotece Młodych lub ze strony MPB) należy złożyć osobiście w Bibliotece Młodych. O zapisie na poszczególne zajęcia decyduje kolejność zgłoszeń. W pierwszej kolejności zapisu mogą dokonać osoby, które jeszcze nie uczestniczyły w ogóle w projekcie Uniwersytet Bibliotecznych Żaków. Rekrutacja może zakończyć się wcześniej ze względu na brak miejsc. Dopuszczamy udział jednego dziecka na kilku kierunkach, jednak w przypadku dużej liczby chętnych dzieci, konieczny będzie wybór jednego kierunku.

Regulamin UBŻ 2019-2020

UBŻ - ogólna klauzula informacyjna
Załącznik nr 13 - UBŻ zgoda rodzica na przetw jego danych osob i dziecka_Formularz zapisu
Załącznik Nr 15 - UBŻ Zgoda na publikację wizerunku i klauzula informacyjna
UBŻ - Zgoda użytkownika MBP na e-mail - działalność marketingowa

TESTOWANIE – warsztaty multimedialne
- zajęcia edukacyjne dla dzieci w wieku 10-12
- ilość uczestników: 14 osób
- w ciągu roku akademickiego dzieci uczestniczą w cyklu 8 warsztatów (1 raz w miesiącu).

Zajęcia edukacyjne z zakresu nowoczesnej technologii, wśród których znajdą się m.in. takie programy, jak: Canva, Storybird, Kizoa. Testując aplikacje, dzieci uczą się twórczego rozwiązywania problemów, doskonalą logiczne myślenie, wyobraźnię przestrzenną, rozwijają umiejętności manualne, uczą się pracy indywidualnej i grupowej a także wzmacniają wiarę we własne możliwości i budują pewność siebie.

ODKRYWANIE – warsztaty naukowe
- zajęcia edukacyjne dla dzieci w wieku 8-12 lat
- ilość uczestników: 30 osób
- ciągu roku akademickiego dzieci uczestniczą w 8 cyklicznych warsztatach (1 raz w miesiącu)

Ideą przewodnią zajęć jest poznawanie świata nauki i techniki. Tematyka zajęć dotyczy nauk ścisłych i technicznych, m. in.: fizyki, matematyki, chemii, architektury itp. Warsztaty mają na celu rozbudzenie ciekawości poznawczej u dzieci oraz inspirowanie do twórczego myślenia i rozwijania zainteresowań i pasji. Dzieci poprzez różnego rodzaju eksperymenty i doświadczenia w sposób namacalny i jak najbardziej dla nich zrozumiały odkrywają otaczający je świat.


TWORZENIE – warsztaty rękodzielnicze
- zajęcia edukacyjne dla dzieci w wieku 8-12 lat
- ilość uczestników: 20 osób
- w ciągu roku akademickiego dzieci uczestniczą w 8 cyklicznych warsztatach (1 raz w miesiącu)

Warsztaty artystyczne, inspirowane literaturą. W ramach zajęć dzieci będą tworzyły prace w oparciu o różne techniki plastyczne i rękodzielnicze takie jak: scrapbooking, decoupage, malarstwo czy kolaż. Mali artyści będą mogli rozwijać swoje umiejętności artystyczne i wyobraźnię, kształtować twórczą osobowość i kreatywność.

OBSERWOWANIE - warsztaty przyrodnicze
- zajęcia edukacyjne dla dzieci w wieku 10-12
- ilość uczestników: 15 osób
- w ciągu roku akademickiego dzieci uczestniczą w 8 cyklicznych warsztatach (1 raz w miesiącu)

Zajęcia dotyczą wszystkich elementów przyrody, m.in.: zwierząt, roślin, człowieka, grzybów, mikroorganizmów oraz wzajemnych powiązań między nimi. Celem zajęć jest pomoc dzieciom w poznaniu otaczającego świata i lepszym zrozumieniu własnego miejsca w nim, przybliżenie młodego pokolenia do natury i zapobieganie syndromowi deficytu natury oraz rozbudzenie ciekawości badawczej oraz miłości do przyrody jako nieskończonego źródła fascynacji, logiki i piękna.Fiat 126 p

Szukasz miejsca żeby poczytać lub pogadać .. skorzystaj z naszego malucha !

XBOX

W Bibliotece Młodych możesz zagrać na konsoli XBOX

Książki

Lubisz czytać? Korzystaj z atrakcyjnego księgozbioru

Gry planszowe

Wspaniała rozrywka dla miłośników gier. Nudzisz się? Przyjdź do Biblioteki i zagraj !
Powiekszanie czcionki
Zmiana kontrastu/koloru strony