Biblioteka jest otwarta!

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów i rekomendacjami Biblioteki Narodowej, Biblioteka w Oświęcimiu pozostaje otwarta dla swoich Czytelników z wolnym dostępem do zbiorów. Oczywiście nadal obowiązuje reżim sanitarny, czyli zasłonięty nos i usta, dezynfekcja rąk i ograniczenie ilości osób przebywających równocześnie w Bibliotece (1 osoba na 20 m2).

Biblioteka jest czynna od poniedziałku do piątku, w godzinach od 11:00 do 19:00.

PROSIMY O PRZESTRZEGANIE PONIŻSZYCH ZASAD:
1. Obowiązuje maseczka zasłaniająca usta i nos (nie dotyczy dzieci do 4 r.ż.).
2. Zdezynfekuj ręce płynem znajdującym się przy wejściu do Biblioteki i do poszczególnych działów.
3. Zachowaj bezpieczną odległość od innych czytelników i pracowników (nie dotyczy osób wspólnie mieszkających).
4. Oddawaj książki w punkcie zwrotu w Informatorium lub do wrzutni całodobowej przy wejściu od strony targu.
5. By oddać książkę w punkcie zwrotu w Informatorium, zeskanuj kod biblioteczny naklejony na okładce lub stronie tytułowej pod czytnikiem i odłóż książkę na wózek ze zwrotami do kwarantanny.
6. Zdalnie zamawiane książki należy odbierać w punkcie w Informatorium, natomiast książki rezerwowane w Wypożyczalniach.
7. W strefie wolnego dostępu do zbiorów na I i II piętrze Biblioteki należy mieć własne rękawiczki, w przypadku ich braku można je pobrać w Bibliotece.
8. W strefie wolnego dostępu do zbiorów na I i II piętrze Biblioteki może przebywać maksymalnie 30 osób.
9. Przy ladze bibliotecznej na I i II piętrze mogą znajdować się maks. 2 osoby.
10. Audiobooki dla dorosłych zostały przeniesione do Wypożyczalni dla dorosłych na II p.
11. Audiobooki dla dzieci zostały przeniesione do Biblioteki Młodych na I p.
12. W holu Biblioteki udostępniane są dzienniki w wersji papierowej: Dziennik Polski, Gazeta Krakowska, Gazeta Wyborcza, Gość Niedzielny, Sport, Przegląd Sportowy, Rzeczpospolita, Angora, Polityka, Newsweek, National Geographic, Twój Styl, Motor.
13. Czytelnia, Mikroświat Zabawy i Multimedia z Salkami kinowymi pozostają zamknięte, aż do odwołania.
14. Komunikaty dotyczące funkcjonowania Biblioteki w okresie covidowym są na bieżąco aktualizowane na stronie internetowej www.mbp-oswiecim.pl oraz w naszych mediach społecznościowych.Książki można wypożyczać osobiście w wypożyczalniach lub skorzystać z usługi Książka na wynos - jak to działa?

Po wcześniejszym kontakcie telefonicznym 33 847 98 10 lub 33 843 01 65 lub mailowym infobroker@mbp-oswiecim.pl jak również za pomocą konta użytkownika, przygotujemy dla Was dostępne pozycje i umówimy się na ich odbiór na konkretną godzinę w Informatorium Biblioteki.
Odbiór jest możliwy, po okazaniu karty czytelnika, od poniedziałku do piątku, w godzinach 11:00-19:00. Podczas odbioru książek należy mieć zasłonięty nos i usta, zachować dystans, a Czytelnicy są obsługiwani pojedynczo.
Zwrotów książek można dokonywać również poprzez wrzutnię całodobową znajdującą się przy wejściu do biblioteki od strony targowiska.

Książka na wynos – tak to działa na trzy sposoby:

-> poprzez Konto Czytelnika:
1. Zaloguj się na swoje konto czytelnicze mbp-oswiecim.pl › katalog › wejście › zaloguj.
2. Wyszukaj interesujące - dostępne Cię tytuły.
3. Zrób wykaz zamawianych dostępnych egzemplarzy w zakładce Kontakt › Nowe zgłoszenie.
4. Kliknij opcję Zgłoś.
5. Informację o realizacji zamówienia otrzymasz na swoje konto czytelnicze.

-> lub zadzwoń 33 847 98 10 i zamów interesujące Cię tytuły

-> albo napisz na maila: infobroker@mbp-oswiecim.pl i zamów ksiażki, których potrzebujesz.

Zamawiać można tylko dostępne w bazie książki (nie można zamawiać książek oznaczonych jako kwarantannowane, w opracowaniu lub wypożyczone).

Jeżeli nie ma czegoś w naszej bazie, a piszesz pracę naukową, referat itp. możemy to dla Ciebie sprowadzić z innych Bibliotek w Polsce na zasadzie wypożyczeń międzybibliotecznych (usługa jest płatna w wysokości kosztów wysyłki PP).


BY JESZCZE BEZPIECZNIEJ MÓC CIESZYĆ SIĘ KSIĄŻKĄ Z BIBLIOTEKI, WPROWADZONE ZOSTAŁY DODATKOWE UDOGODNIENIA

Książka elektroniczna – ebook dostęp do LEGIMI i IBUK Libra
W Bibliotece można otrzymać również kody do bazy ebooków Legimi na każdy miesiąc i bazy ebooków IBUK Libra z dostępem na cały rok. Zainteresowanych odbiorem kodu Czytelników prosimy o kontakt osobiście lub pod numerem telefonu: 33 847 98 10 lub 33 843 01 65 lub mailowo: infobroker@mbp-oswiecim.pl w godzinach pracy od 11:00-19:00, od poniedziałku do piątku. Kody udostępniane są bezpłatnie, zapisanym Czytelnikom Biblioteki.

Bookbox
To stanowisko do samodzielnego wypożyczania i zwrotów książek. (z powodów epidemiologicznych na chwilę obecną zwroty można dokonywać tylko na Informatorium, gdzie książki przechodzą kwarantannę). Bookboxy są dwa i znajdują się zarówno w Wypożyczalni, jak i w Bibliotece Młodych.

Książkomat
Również od 15 marca ruszyliśmy z nową, bezkontaktową formą wypożyczeń umożliwiającą odbiór zamówionych książek 24/dobę. Przy wejściu do Biblioteki od strony Alei Pisarzy (tam gdzie jest wrzutnia) znajduje się książkomat. Zamówione u nas książki można odebrać o dogodnej dla siebie porze, po otrzymaniu z biblioteki smsa z numerem skrzynki i czterocyfrowym kodem odbioru. Ze względu na obecną sytuację epidemiczną, chcemy ułatwić dostęp naszym Czytelnikom do zbiorów Biblioteki, a ta usługa poszerza komfort i możliwość wyboru, który mamy nadzieję, zachęci jeszcze bardziej do wypożyczania i czytania książek.

Powiekszanie czcionki
Zmiana kontrastu/koloru strony