Tydzień Bibliotek to najlepsza okazja żeby odwiedzić oświęcimską Galerię Książki. Za tegorocznym hasłem Tygodnia Bibliotek #BIBLIOTEKA kryją się niecodzienne wydarzenia: spotkania z technologią, warsztaty rękodzielnicze, zbiory oraz spotkania autorskie. Hasztag porządkuje i wyróżnia, a przede wszystkim podkreśla szczególne znaczenie biblioteki w systemach informacyjnych. Marka biblioteka chociaż utrwalona w świadomości społecznej, nieustannie poszukuje nowych użytkowników i przyciąga ich innowacyjnymi usługami. Współczesna książnica silnie zakorzeniona w historii, śmiało spogląda w przyszłość. Promowanie biblioteki opatrzone znakiem # ułatwia potencjalnym użytkownikom dotarcie do jej usług i zasobów, świadczy o tym, że biblioteka jest nowoczesna i korzysta z nowych technologii. Zapraszamy do udziału w Tygodniu Bibliotek. Na każdy dzień przygotowaliśmy ciekawą ofertę, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Już dziś warto zaznaczyć w swoim kalendarzu wydarzenia:

#TECHNOLOGIA
Podchody programistyczne dla dzieci w wieku 8-12 lat. Na fanów technologii czeka szereg zadań związanych z robotyką, nowymi technologiami i chemią. Nie zabraknie wyścigów robotów, programowania czy eksperymentów chemicznych. Odwiedzimy także wirtualną rzeczywistość.
6.05, godz. 17.00, Aula
Zapisy w Dziale Promocji do godz.15.30 osobiście lub telefonicznie 33 847 98 16

#RĘKODZIEŁO
Warsztaty rękodzielnicze dla dorosłych. Do akcji wkroczą gwoździe i młotki, a spod naszych rąk wyjdzie dzieło sztuki: obraz z gałęzi.
7.05, godz. 17.00, Studio Robota
Zapisy w Dziale Promocji do godz.15.30 osobiście lub telefonicznie 33 847 98 16

#PISARZ
SPOTKANIE AUTORSKIE DLA DZIECI Z ROKSANĄ JĘDRZEJEWSKĄ WRÓBEL
Spotkanie dla uczniów klas I-III. Autorka opowie o tym, co mają ze sobą wspólnego książki i podróże.
7.05, godz. 10.00, Aula, wstęp wolny

SPOTKANIE AUTORSKIE DLA DOROSŁYCH Z JACKIEM HUGO BADEREM
Jacek Hugo-Bader, reporter „Gazety Wyborczej”. Jego przedostatnia książka Skucha była nominowana do Nagrody „Newsweeka” im. Teresy Torańskiej i Nagrody Literackiej Nike, oraz uznana przez „Magazyn Literacki Książki” za najlepszą książkę reportażową 2016 roku. Jego ostatnia książka Audyt ukazała się w 2018 roku.
8.05, godz. 18.00, Aula, wstęp wolny

#FILM
Dyskusja o filmie
8.05, godz. 17.00, Salka Multimedialna, wstęp wolny

#KIERMASZKSIĄŻKI
Kiermasz książek przeczytanych, ceny od 2 do 10 zł
9-10.05, godz. 9.00-20.00, Informatorium

Spotkajmy się w Bibliotece!

Powiekszanie czcionki
Zmiana kontrastu/koloru strony