23 listopada, o godz. 18:00 zapraszamy na spotkanie autorskie z Markiem Bieńczykiem. Spotkanie organizowane jest w ramach projektu O sensownych tworach słownych. Literatura !naczej, dofinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego ze środków pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Pisarz, eseista, historyk literatury, tłumacz, enolog; laureat Nagrody Literackiej Nike 2012 za zbiór esejów "Książka twarzy". Urodził się 6 lipca 1956 roku w Milanówku. Studiował romanistykę na Uniwersytecie Warszawskim. Pracuje jako historyk literatury w Instytucie Badań Literackich PAN. Wykłada też w Studium Literacko-Artystycznym na UJ w Krakowie. Współpracownik "Tygodnika Powszechnego". Znawca literatury polskiego romantyzmu i współczesnej humanistyki francuskiej. Jego debiutem naukowym była rozprawa "Czarny człowiek. Krasiński wobec śmierci" (1991). Tłumaczył z języka francuskiego między innymi książki Milana Kundery, Emila Ciorana i Rolanda Barthes'a. Współpracuje z francuskim kwartalnikiem "L'atelier du roman" / culture.pl/pl/tworca/marek-bienczyk

26 maja 2013 roku, Marek Bieńczyk odsłonił dedykowaną mu płytę w Alei Pisarzy, na której znalazł się cytat: "Gdzieś spod mej powieki, z samych źródeł rzeki na świat przyszły słowa".
Powiekszanie czcionki
Zmiana kontrastu/koloru strony
//]]>