W dniach 3-7 czerwca, Miejska Biblioteka Publiczna GALERIA KSIĄŻKI w Oświęcimiu zaprasza do udziału w spotkaniach organizowanych w ramach XVIII Ogólnopolskiego Tygodnia Głośnego Czytania. Zgodnie z tegorocznym hasłem akcji „Sportowcy czytają dzieciom. Wychowanie przez sport i czytanie”, w programie znalazło się mnóstwo literacko-sportowych atrakcji!

3 czerwca, doroczne święto czytania rozpocznie się przeczytaniem "Lokomotywy" Juliana Tuwima przez Prezydenta Miasta Oświęcim Janusza Chwieruta. Kolejno, na bibliotecznej scenie swoje umiejętności aktorskie zaprezentują dzieci z oświęcimskich, miejskich przedszkoli, interpretując książki Wiesława Drabika o tematyce sportowej. Tego dnia nie zabraknie wspólnych zabaw muzyczno-ruchowych oraz występu grupy Cheerleaderek.

4 czerwca, zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku 3-7 lat na zajęcia literacko-plastyczne do Bibliotecznej Strefy Małego Kibica – zachęca Jadwiga Stańczyk, koordynator projektu, natomiast 5 czerwca GALERIA KSIĄŻKI skupi miłośników sportu, którzy będą mogli spróbować swoich sił w konkurencjach lekkoatletycznych w grach na X-BOX.

W ramach ogólnopolskiej akcji Cała Polska czyta dzieciom, Biblioteka serdecznie zaprasza rodziny do udziału w turnieju „Rodzina na start - literacka olimpiada”, która odbędzie się 6 czerwca. Uczestnicy będą walczyć o zwycięstwo i ciekawe nagrody w konkurencjach o charakterze literacko-sportowym. Sponsorami nagród są: Joy Factory, Dinolandia, Park Family Fun, Ogród Jana Pawła II w Inwałdzie, Restauracja La Rossa, Stone Cafe Bar & Restaurant, Cafe Bergson, Planet Cinema, Take A Break – Coffee, Energylandia. Dzięki ich wsparciu zwycięskie drużyny będą mogły miło spędzić czas na wyśmienitej uczcie lub wspaniałej zabawie.

Szczegóły w regulaminie. Zgłoszenia do turnieju będą przyjmowane: telefonicznie 33 847 98 01, pocztą elektroniczną na adres: bibliotekamlodych@mbp-oswiecim.pl lub osobiście w Bibliotece Młodych w terminie do 31 maja 2019 r.

Zwieńczeniem Tygodnia Czytania Dzieciom będą wspaniałe animacje i mnóstwo dobrej zabawy podczas Balu Małego Sportowca, dla dzieci 2-7 lat. Uczestników balu zachęcamy do ubrania się w lekki sportowy strój – namawia Katarzyna Sobieszek. Spotkania w ramach akcji Cała Polska czyta dzieciom będą okazją do przekonania się, jak wiele pożytku i radości zarówno dla dzieci, jak i rodziców, niesie głośne czytanie.

Załącznik nr 13 A zgoda uczestnika na przetwarzanie danych o Rodzina na start

Załącznik Nr 15 - Zgoda na publikację wizerunku - Rodzina na start

REGULAMIN KONKURS- ZAGRAJ KSIĄŻKĄ

Regulamin turnieju CPCD 2019
Powiekszanie czcionki
Zmiana kontrastu/koloru strony