„W Koziej Wólce przez rok siedział,
Pilnie chodząc tam do szkoły,
Pisał i książeczki czytał,
bardzo grzeczny i wesoły.”
(K. Makuszyński, M. Walentynowicz, „Przygody Koziołka Matołka”, Oficyna Wydawnicza GP , Poznań, s. 71).

Z wielką przyjemnością Biblioteka GALERIA KSIĄŻKI zaprasza do udziału w akcji promującej książki nagradzane w poprzednich edycjach Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego. Działanie skierowane jest do uczniów klas 2-4.

Podczas losowania zgłoszone klasy zostaną połączone w pary. Zadnie polegało będzie na przygotowaniu tradycyjnej pracy plastycznej (np. plakat, infografika, lapbook) lub pracy w wersji elektronicznej (np. plakat w programie graficznym, wirtualna tablica czy infografika, komiks itp.), która będzie polecała/rekomendowała wybraną przez uczniów książkę spośród nagrodzonych w poprzednich edycjach Nagrody (lista w załączniku).

Praca następnie zostanie wysłana mailowo (zdjęcie w przypadku tradycyjnej formy lub wersja elektroniczna) do klasy/szkoły, z którą jest się w parze. Celem działania jest włączenie uczniów w proces promocji książek. Ważne, aby uczniowie polecali sobie nawzajem książki, które rzeczywiście przeczytali, nie zaś wybrane przez nauczycieli/opiekunów. Załącznikiem do pracy będzie list od uczniów dla uczniów z krótką informacją przedstawiającą klasę i wybraną książkę (wzór listu do pobrania na stronie Biblioteki).

Do współpracy przy tym projekcie zapraszamy szkoły podstawowe (klasy wraz z nauczycielami/opiekunami) z Oświęcimia i całej Polski.

Na zgłoszenia czekamy do 15 kwietnia.

Czas realizacji działania maj-wrzesień 2022 r. W tym terminie klasy/szkoły będą przesyłać swoje prace do Biblioteki GALERIA KSIĄŻKI w Oświęcimiu, Biblioteka będzie przesyłać prace do szkół.

Wszystkie przesyłane prace wezmą udział w głosowaniu internautów na facebooku Biblioteki w październiku 2022 r.– praca z największą ilością głosów otrzyma nagrodę rzeczową w postaci zestawu książek do szkolnej Biblioteki.

Osoba do kontaktu: Monika Sobota 33 8479816.

REGULAMIN
LISTA KSIĄŻEK
FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY
RODO-ZGODY
Powiekszanie czcionki
Zmiana kontrastu/koloru strony
//]]>