Szanowni Użytkownicy!

Ogromnie miło nam poinformować, że Biblioteka GALERIA KSIĄŻKI zajęła I miejsce w konkursie na kreatywne inspiracje dla Klubów Kreatywności, które powstają w Polsce dzięki Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.
Zgłosiliśmy do konkursu 5 pomysłów, które zrealizowaliśmy w Galerii Książki – m.in. StringArt, szycie ozdób świątecznych, propozycje działań z wykorzystaniem nowych technologii, eksperymenty dla młodych chemików. W nagrodę Biblioteka otrzymała 3 zestawy klocków LittleBits i dron programowalny. Zestawy LittleBits to zestawy kreatywne dla dzieci, ułatwiające tworzenie prawdziwych, elektronicznych wynalazków. Z pewnością wykorzystamy je do uruchomienia nowych działań dla Was!

O wszystkich inspiracjach i pomysłach na działanie można poczytać na klubykreatywnosci.org/#inspiracje. Tutaj też dowiecie się więcej o idei powstawania makerspaceów. Kluby kreatywności to projekt nawiązujący do idei ruchu mejkerskiego i koncepcji „makerspace”, czyli publicznie dostępnych miejsc, w którym ludzie spotykają się i korzystają z dostępnych tam narzędzi – po to, by uczyć się przez zabawę i eksperymentowanie, wspólnie coś tworzyć, wymyślać i realizować różne projekty, a także dzielić się wiedzą i rozwiązywać problemy. Klubem kreatywności może być przestrzeń typu „makerspace”, ale też inne miejsce w najbardziej dogodnej dla biblioteki i użytkowników formie organizacyjnej. DSC_0035
Powiekszanie czcionki
Zmiana kontrastu/koloru strony