4 października, zapraszamy serdecznie do udziału w konferencji poświęconej pisarstwu Pawła Beręsewicza. Konferencja odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Ł. Górnickiego GALERIA KSIĄŻKI w Oświęcimiu. Przeprowadzona będzie w ramach 26. Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego. Projekt tegorocznej Nagrody jest realizowany pod hasłem „Szkoła Mistrzów” – chcemy zatem z jednej strony wprowadzać młodych czytelników w piękny świat literatury i kształcić przyszłych mistrzów czytania lub może nowe pokolenia pisarzy i pisarek, a z drugiej – przyglądać się twórczości aktualnych mistrzów twórczości dla dzieci.

Paweł Beręsewicz jest pisarzem autorem, powieści, opowiadań i wierszy dla dzieci, a także tłumaczem. Ogólnopolską Nagrodę im. Kornela Makuszyńskiego otrzymał dwukrotnie: w 2008 roku za książkę „Ciumkowe historie, w tym jedna smutna” i w 2011 roku za książkę „Tajemnica człowieka z blizną”.

Zapraszamy do przesyłania zgłoszeń do udziału w konferencji.
Aby przesłać zgłoszenie należy wypełnić formularz zgłoszeniowy do pobrania poniżej wraz z zgodą na przetwarzanie danych osobowych uczestnika. Zgłoszenie i zgodę proszę przesłać na adres: Centrum Literatury Dziecięcej
Miejska Biblioteka Publiczna im. Ł. Górnickiego GALERIA KSIĄŻKI w Oświęcimiu
Ul. Nojego 2B
32-600 Oświęcim
Z dopiskiem: KONFERENCJA
- decyduje data stempla pocztowego

Na zgłoszenia czekamy do 31 sierpnia – LICZBA MIEJSC NA KONFERENCJI JEST OGRANICZONA, O PRZYJĘCIU NA KONFERENCJĘ OSOBY ZGŁASZAJĄCE SIĘ ZOSTANĄ POWIADOMIONE W OSOBNYCH WIADOMOŚCIACH. UDZIAŁ W KONFERENCJI JEST BEZPŁATNY.

Wystąpienia przedstawione podczas konferencji opublikowane zostaną w roczniku „PAIDIA I LITERATURA” wydawanym przez Katedrę Dydaktyki Języka i Literatury Polskiej. Więcej informacji: tutaj

Wszelkie pytania, uwagi i wątpliwości związane z konferencją prosimy kierować na adres: cld@mbp-oswiecim.pl

Organizator konferencji: Miejska Biblioteka Publiczna im. Ł. Górnickiego GALERIA KSIĄŻKI w Oświęcimiu
Współpraca: Uniwersytet Śląski w Katowicach

Pobierz Formularz zgłoszenia na konferencję

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych Uczestnika Konferencji

MKiDNNPRCIK
Projekt 26. Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Powiekszanie czcionki
Zmiana kontrastu/koloru strony