Nagroda Czytelników 27 Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej przyznana!

W tym roku po raz kolejny młodzi czytelnicy wybierali swojego zwycięzcę spośród książek nominowanych przez jury 27 Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego.


Ogólnopolska Nagroda Literacka im. Kornela Makuszyńskiego organizowana przez Oświęcimską GALERIĘ KSIĄŻKI - już na stałe wpisała się w krajobraz polskich wyróżnień dla książek dla dzieci. O jej wyjątkowości świadczą dwa fakty. Po pierwsze jest jedną z niewielu nagród, która tak długo utrzymuje się na polskim rynku książki dziecięcej – bo już prawie trzy dekady. Po drugie jest to wyjątkowe wyróżnienie skierowane tylko do książek polskich, tylko książek wydanych po raz pierwszy oraz tylko książek literackich. O sile i wyjątkowości Nagrody świadczy zatem fakt jej długiego trwania oraz nagradzania książek wybieranych nie z całości publikacji jakie ukazują się na rynku, ale jej wyjątkowej, ważnej dla naszej kultury części.

Tegoroczne działania, odbyły się przy dużych ograniczeniach spowodowanych pandemią. Jednak staraliśmy się gromadzić nasze wysiłki wokół jednej ważnej sprawy: promocji czytelnictwa i wyboru najlepszej polskiej książki dla dzieci. Gala wręczenia 27 Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej już za nami. Także bardzo ważnym dla nas działaniem jest wyłonienie tytułu – Nagrody Czytelników, którą realizowaliśmy poprzez nawiązanie współpracy ze szkołami podstawowymi w Polsce noszącymi imię Kornela Makuszyńskiego. Młodzi czytelnicy mogli głosować poprzez stronę internetową i specjalną tablicę w Bibliotece.

Z radością, już dziś możemy poinformować, iż książka Wydana przez Wydawnictwo TATARAK , autorstwa Marty H. Milewskiej: „Czy wróżka zębuszka istnieje” - znalazła się na czele rankingu nominowanych książek i tym samym zdobyła pierwsze miejsce w Nagrodzie Czytelników 27 Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. K. Makuszyńskiego o statuetkę Koziołka Matołka (autorstwa Andrzeja Renesa).

Gratulując przekazujemy serdeczne pozdrowienia od młodych czytelników.
Powiekszanie czcionki
Zmiana kontrastu/koloru strony
//]]>