Poranki literackie, lekcje biblioteczne i spotkania edukacyjne.

Zapraszamy na lekcje biblioteczne i spotkania edukacyjne dla zorganizowanych grup dzieci, młodzieży i dorosłych. Nasze zajęcia dostosowane są nie tylko do wieku, ale i zainteresowań uczestników, dlatego też spotkania mają charakter warsztatów angażujących uczestników, wykorzystują różnorodne środki dydaktyczne i aktywne metody pracy. Ponadto dysponujemy przygotowaną do celów edukacyjnych klasopracownią, nowoczesnym sprzętem multimedialnym. Proponujemy kilka obszarów tematycznych.

Dla przedszkoli

Dla szkół podstawowych

Dla szkół średnich

Spotkania edukacyjne Instytutu Praw Człowieka

Warsztaty dla dorosłych


Koziołkowe scenariusze.Scenariusz do zajęć w oparciu o książkę "Selfie ze stolemem" Krzysztofa Kochańskiego
SCENARIUSZ
PREZENTACJA

Scenariusz do zajęć w oparciu o książkę "Sposób na Elfa" Marcina Pałasza
SCENARIUSZ
PREZENTACJA

Instruktaż do scenariuszy
ZOBACZ INSTRUKTAŻ

Scenariusze, do pobrania na wolnych licencjach, przygotowano w ramach projektu 28. Ogólnopolska Nagroda Literacka im. Kornela Makuszyńskiego 'Oświęcim 2021. Mądra głowa. Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.


Lekcje

Pamiętaj, to Ty najlepiej znasz swoją grupę. Wybierając lekcję zastanów się, czy uczestniczki i uczestnicy zajęć poradzą sobie z danym tematem. Czy nie będzie dla nich zbyt łatwy? W razie potrzeby skorzystaj lekcji na wyższym lub niższym poziomie.

Czytaj więcej
Powiekszanie czcionki
Zmiana kontrastu/koloru strony