Zapraszam w podróż do: Grecji, Włoch, Rosji, Ukrainy, Czech i rzecz jasna, do Polski. Moje wędrowanie niech stanie się dla Państwa inspiracją na ten wakacyjny czas, aby odnaleźć własne ścieżki dla fotograficznych wędrówek.

Tematem zaprezentowanych tutaj fotografii są rzeźby, będące dla mnie szczególnie interesujące, ze względu na bogactwo: treści dosłownych, metaforycznych, płaszczyzn, gier świateł, kolorów. Mój kontakt z tą formą artystycznej wypowiedzi, którą jest szeroko rozumiane rzeźbiarstwo, uważam także za inspirujące dla moich własnych przemyśleń, rozważań ale i rozwiązań artystycznych. Rzeźby uważam za ważny element przestrzeni publicznej. Szlakiem tych najznamienitszych osiągnięć światowego dziedzictwa, często podążam. Wiele z nich napotykam „przy okazji”. Ale dla mnie rzeźby to także: instalacje, nagrobki, ceramika użytkowa czy też najzwyklejsze przedmioty codziennego użytku.

O sobie? – ukończyłam liceum plastyczne, filologię rosyjską, kulturoznawstwo oraz studia podyplomowe „Totalitaryzm – Nazizm – Holokaust”. Pracuję w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau jako konserwatorka. Nie jest mi obca praca wolontarystyczna. Spełniam się także jako edukatorka. Lubię podróżować – poznawać nowe miejsca i ludzi. Szczególny obszar moich zainteresowań stanowi fotografia, będąca rejestracją otaczającego mnie świata – zdarzeń, emocji, zjawisk. Fotograficznymi obrazami dzielę się z innymi, przy okazji indywidualnych i zbiorowych wystaw. W moich podróżach liczę się ja. Ja z chęcią zmierzenia się z czasem i przestrzenią mi podarowaną. A tak naprawdę to: „wędrówką jedną życie jest człowieka”…

Joanna Chrząszcz-Wronka

Wystawa pn. W podróży" Fotografie Joanny Chrząszcz-Wronki do obejrzenia w Galerii Przechodnia w terminie od 1 lipca - 3 sierpnia 2019. Zapraszamy!

Powiekszanie czcionki
Zmiana kontrastu/koloru strony