9 sierpnia o godz. 17:00 zapraszamy na warsztat: „Pewnego dnia, w Koluszkach, cichutko, na paluszkach” - o sztuce wymowy - warsztat z logopedą

Pomocny szczególnie gdy dziecko nie mówi, nie możemy go zrozumieć, z elementami emisji głosu i ćwiczeniami wymowy.

Zapisy: 338479810 / osobiście w Czytelni

Punktem wyjścia do warsztatu będzie wiersz Jana Brzechwy „Kot”. Małe dzieci różnią się między sobą zdolnościami werbalnymi. Jedno dziecko w wieku 2 lat będzie operowało całymi zdaniami, a drugie z kolei będzie porozumiewało się ze światem wyrazami dźwiękonaśladowczymi. Rozwój mowy zależny jest od wielu czynników zarówno środowiskowych, jak i biologicznych. Każdy rodzic musi bacznie obserwować komunikację swojego dziecka, a jeżeli ma wątpliwości, to im wcześniej zostanie zdiagnozowany problem, tym szybciej dziecko otrzyma pomoc. Warsztat ten będzie takim połączeniem warsztatów z emisji głosu z warsztatem logopedycznym, na którym w trakcie zabawy i ćwicząc wymowę, prowadzący będzie w stanie wskazać rodzicom, co u danego dziecka jest do wyćwiczenia, na co powinni zwrócić uwagę, a może wszystko będzie prawidłowo.

Warsztat poprowadzi logopeda, surdopedagog i neurologopeda z wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi młodszymi i starszymi w zakresie diagnozy logopedycznej, terapii wad wymowy, rehabilitacji mowy, opóźnionego rozwoju mowy Kinga Głozak – Zeman.
Powiekszanie czcionki
Zmiana kontrastu/koloru strony