Wakacje w bibliotece organizowane są od poniedziałku do piątku dla dzieci i młodzieży, w godzinach wg. harmonogramu. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Każde zajęcia wymagają wcześniejszego zapisu.

Młodzieży (13-19 lat) proponujemy udział w projekcie „Zagramy Miasto. Młodzi na scenę”. Projekt zakłada realizację warsztatów teatralnych zakończonych spektaklem w Bibliotece i spektaklem w przestrzeni miejskiej, podczas Święta Miasta. Równolegle do warsztatów teatralnych realizowane będą warsztaty charakteryzacji teatralnej. Grupa plastyczna, przy ścisłej współpracy z grupą literacką, zajmie się przygotowaniem „oprawy” wizualnej młodych aktorów. Nazwy poszczególnych warsztatów celowo zaczerpnięte zostały z tytułów wielkich sztuk teatralnych, bowiem każdy warsztat realizowany będzie w oparciu o te wielkie dzieła kultury narodowej. Już sama nazwa warsztatu ma intrygować i zaciekawiać.

Dzieciom, młodzieży (7-16 lat) proponujemy udział w projekcie „Etnodizajn – robimy kulturę! to projekt łączący lokalne wątki z „wielką historią Polski”. Ten międzypokoleniowy, rodzinny projekt edukacyjno-warsztatowy adresowany jest do dwóch pokoleń: dziadków i wnucząt. Uczestnicy będą zgłaszać się w parach dziadkowie/wnuczęta. W ramach projektu będą artystyczne interpretować pojęcie szeroko rozumianej niepodległości. Zajęcia mają odrębne tematy, na każdym spotkaniu, które rozpocznie rys historyczny nawiązujący do tradycji, kultury, wątków narodowościowych, pary wykonają wspólnie pracę rękodzielniczą..

Do dyspozycji czytelników będzie także: PlayStation, X-Box, tenis stołowy, szachy, bogaty wybór gier planszowych, zestawy LEGO oraz zabawki edukacyjne, dostępne w Bibliotece Młodych (tablet małego przedszkolaka, globus małego pilota, bajkoczytacz, k-magic oraz długopis edukacyjny - TING)
Powiekszanie czcionki
Zmiana kontrastu/koloru strony