Ponawiamy cykl zajęć skierowanych dla dzieci i młodzieży obejmujący zagadnienia programowania, kodowania oraz robotyki. W ubiegłym roku najmłodsi podjęli to fascynujące wyzwanie, podczas którego poznali definicje programowania, uczyli się sterować robotami, segregowali śmieci przy ich użyciu, rozgrywali (robo)mecze, poznawali podstawy kodowania z wykorzystaniem tabletów oraz maty do kodowania i wiele wiele innych. Biblioteka to świetne miejsce do nauki programowania dla dzieci i młodzieży. Tego typu warsztaty nie tylko uczą ich korzystania z nowych technologii, współpracy, ale przede wszystkim dają mnóstwo radości. „Bardzo lubię programowanie robotów, ponieważ można się z tego nauczyć wielu rzeczy, potem może się to przydać jak będziemy starsi, a poza tym to jest bardzo fajna zabawa” – tak podsumowuje zeszłoroczne warsztaty Bartek, jeden z uczestników. Postanowiliśmy powtórzyć zajęcia, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieciaków.

Poniżej przedstawiamy wszystkie dostępne szkolenia, oczywiście nie zabraknie nowości. Zapisy przyjmowane będą od 14 stycznia w dziale promocji do godziny 15.30 osobiście lub telefonicznie 33 847 98 16. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Zajęcia są bezpłatne. Wszelkich informacji udziela dział promocji. W ramach Studia Robota będą prowadzone zajęcia:
1. STUDIO KODERA
Warsztaty z programowania robotów Ozobot oraz m-Bot
Wiek uczestników: 10-12 lat
Ilość spotkań: 8 (piątek godzina 16.00 – 17.30)

2. STUDIO miniKODERA NOWOŚĆ
Warsztaty z programowania robotów Dash&Dot, podstawy kodowania z wykorzystaniem tabletów (Scratch Junior) oraz maty do kodowania
Wiek uczestników: 5-6 lat
Ilość spotkań: 5 (poniedziałek, godzina 16.00 – 17.30)

3. ELEKTRONSTUDIO. PROGRAMUJ
Warsztaty wprowadzające do zagadnień elektroniki oraz budowania i programowania robotów LofiRobot
Wiek uczestników: 7-9 lat
Ilość spotkań: 8 (czwartek, godzina 16.00 – 17.30)

4. ELEKTRONSTUDIO. BUDUJ
Warsztaty budowania z klocków Lego Classic
Wiek uczestników: 6-8 lat
Ilość spotkań: 8 (czwartek, godzina 17.00 – 19.00)

5. ELEKTRONSTUDIO. BUDUJ. DRUKUJ
Warsztaty wprowadzające do zagadnień robotyki, konstruowania i programowania Lego Mindstorms oraz druku 3D
Wiek uczestników: 10-12 lat
Ilość spotkań: 8 (wtorek, godzina 16.00 – 17.30)
Powiekszanie czcionki
Zmiana kontrastu/koloru strony