Szczepan Twardoch w Alei Pisarzy w Oświęcimiu

W czwartek 14 listopada 2019 r. o godzinie 17:00 będzie miała miejsce kolejna 17. odsłona tablicy w Alei Pisarzy. Tym razem zaproszenie do tego zacnego grona przyjął Szczepan Twardoch.

Pisarstwo Szczepana Twardocha to jeden z najciekawszych fenomenów współczesnej prozy polskiej. Znakomicie oscyluje ono pomiędzy wyznacznikami literatury wysokiej i niskiej, prowokuje mieszaniem stylów, czasem świadomie drażni czytelnika zarówno sięganiem do tematów trudnych, jak i podejmowaniem ich z nieoczywistej, zaskakującej perspektywy. Począwszy od świetnej Morfiny (2012), przez rewelacyjnego Dracha (2014), znakomitego Króla (2016) aż do ostatniego Królestwa (2018), Twardoch umiejętnie łączy historię ze współczesnością, szeroką perspektywę kulturową z upodobaniem do szczegółu, brawurową akcję z wysmakowanym, finezyjnym opisem. Konsekwentnie też szuka własnego, oryginalnego języka literackiego, umacniając swoją pozycję pisarza ambitnego, niespokojnego, drapieżnego, wymykającego się łatwym kryteriom i podziałom - informuje prof. Krzysztof Zajas Przewodniczący Kapituły Alei Pisarzy.

Wydarzenie rozpocznie się, 14 listopada br. godz. 17:00, odsłonięciem płyty przez Szczepana Twardocha, po którym odbędzie się spotkanie autorskie w bibliotecznej Auli.

Wstęp na spotkanie jest wolny. Zapraszamy do wspólnego spędzenia wieczoru z autorem.
Powiekszanie czcionki
Zmiana kontrastu/koloru strony