TEMAT: Historia, pamięć, ciuchy - Maria Krüger jakiej nie znacie.

PROWADZENIE: dr Karolina Starnawska KIEDY:  30 października, o godzinie 20.30.

Podczas spotkania przedstawione zostaną znane i nieznane fakty z życia oraz twórczości Marii Krüger. Pierwsza część webinarium poświęcona zostanie biografii autorki, czyli pochylimy się nad niejasnościami związanymi z datą urodzenia oraz wyjaśniona zostanie kwestia nazwiska. W części drugiej przypomniane i przedstawione zostaną książki autorstwa Marii Krüger. Kolejna– już trzecia -  poświęcona zostanie nieznanym faktom związanym z twórczością autorki oraz analizie jej twórczości poprzez takie kategorie jak: herstory, historia, pamięć i wspomnienia. Ostatnim elementem będzie analiza ubrań (ciuchów), którym autorka poświęca dużo miejsca w każdej z powieści.

PROWADZĄCA : Karolina Starnawska - doktor nauk humanistycznych, adiunkt na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Nauczycielka w Szkole Społecznej w Bytomiu. Dydaktyczka, literaturoznawczyni, miłośniczka dobrej książki dla młodzieży, nowych technologii i górskich wędrówek. Pisze blog www.lekcjepolskiego.pl, prowadzi profil @lekcje_polskiego na Instagramie. Autorka książki "Portret dziewczynki, dziewczyny i kobiety w powieściach Marii Kürger"


UWAGA! PRZED UDZIAŁEM W WEBINARIUM PRZECZYTAJ REGULAMIN! DOSTĘPNY PONIŻEJ. UDZIAŁ W WEBINARIUM JEST RÓWNOZNACZNY Z AKCEPTACJĄ REGULAMINU.

JAK ZALOGOWAĆ SIĘ NA PLATFORMĘ WEBINARYJNĄ: Aby wziąć udział w webinarium wystarczy kliknąć TUTAJ (https://cld.clickmeeting.pl/historia-pamiec-ciuchy-maria-kruger-jakiej-nie-znacie)  oraz podać swoje imię i adres mailowy, (można również włączyć opcję sprawdzania swojego sprzętu), następnie kliknąć przycisk „Wejdź”, „Rejestruj”).

Rejestracji najlepiej dokonać 15 minut przed spotkaniem (czyli o 20.15) i czekać na jego rozpoczęcie.

W trackie spotkania osoba moderująca, będzie służyć pomocą w razie jakichkolwiek trudności.

Aby wziąć udział w spotkaniu nie trzeba mieć kamerki internetowej – wystarczy połączenie internetowe, słuchawki lub głośniki. UDZIAŁ W SPOTKANIU JEST BEZPŁATNY! CO TO JEST WEBINARIUM: Webinarium, to wykład internetowy przeprowadzany za pomocą specjalnie do tego przygotowanej platformy. Aby wziąć udział w webinarium wystarczy dostęp do internetu oraz głośniki lub słuchawki. O wyznaczonej godzinie należy zalogować się do platformy webinaryjnej wchodząc na podany przez organizatora link (znajdą go Państwo poniżej). Rejestracji najlepiej dokonać 15 minut przed spotkaniem i czekać na jego rozpoczęcie.

Przed udziałem w spotkaniu prosimy także o zapoznanie się z informacjami zawartymi tutaj: http://www.biblioteki.org/webinaria/Przed_udzialem_w_webinarium_to_warto_wiedzie-.html To przydatne informacje przygotowane przez zespół Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY! Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury


Regulamin - Kliknij tutaj
Powiekszanie czcionki
Zmiana kontrastu/koloru strony
//]]>