23 marca 2018, zapraszamy osoby dorosłe na szkolenia w ramach akcji "Tydzień z internetem". Szkolenia są organizowane przez Fundację Szkoła Medialna z siedzibą w Krakowie na zlecenie Małopolskiego Urzędu Marszałkowskiego. Szkolenia są całkowicie bezpłatne dla uczestników a każdy uczestnik otrzyma imienny certyfikat ukończenia kursu. Zapewniamy też drobne upominki dla każdego uczestnika oraz konkurs z nagrodami. Czas trwania szkolenia to 3,5 godziny w tym przerwa kawowa - dla wszystkich kaw, herbata, woda, ciasteczka.

Tematyka zajęć to: cyberbezpieczeństwo - budowanie zaufania do technologii ; rozwijanie krytycznego myślenia i umiejętności korzystania z mediów świadomość występowania i umiejętność zwalczanie fałszywych wiadomości, mowy nienawiści i nadużyć w mediach społecznościowych mój wizerunek w sieci czyli jak samemu dbać o to w jaki sposób inni widzą nas w sieci ; ochrona danych osobowych - czyli czy prawo pomaga chronić naszą prywatność ; korzystania z e-usług ; bankowość internetowa - jak założyć konto bankowe i z niego korzystać w bezpieczny sposób jak używać kartę płatniczą do płatności w internecie ; jak bezpiecznie kupować przez internet - czyli czy prawo pomaga bezpiecznie kupować i jak to robić w praktyce ; usługi medyczne przez internet czyli jak zarejestrować się do poradni medycznej, zarezerwować termin albo sprawdzić długość kolejki. e-administracja czyli co mogę załatwić w urzędzie nie wychodząc z domu.

Prosimy o potwierdzanie obecności poprzez zainteresowanych uczestników - kontakt telefonicznie pod numerem 602 46 77 43 oraz mailowo na adres szkolenia@szkolamedialna.pl.
Powiekszanie czcionki
Zmiana kontrastu/koloru strony