Teatr to magiczne miejsce, gdzie spotkają się słowa i gesty. Do takiego pięknego świata zabawy literaturą zapraszamy dzieci w wieku 10-11 lat (uczniów klas 4-5 szkół podstawowych). Co poniedziałek, począwszy od kwietnia br., między godziną 16.00 a 18.00 zanurzać się będziemy W świat teatralnej zabawy. Celem zajęć jest przygotowanie przedstawienia opartego na jednej z książek nagrodzonych w Ogólnopolskiej Nagrodzie Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego, które wystawione zostanie jesienią podczas gali wręczania Nagrody.

Zajęcia prowadzić będzie – Łucja Jurys - absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Przez wiele lat uczyła j polskiego w Krakowie, specjalizując się w pogłębianiu swego wielkiego hobby, czyli pracy na scenie z aktorem i tworzeniu autorskich scenariuszy oraz adaptacji utworów literackich. Wiele lat na emigracji w Kanadzie spowodowało, że poświeciła się nauczaniu integracyjnemu z młodzieżą ze spektrum autyzmu i dziećmi z dysfunkcja wzroku. 19 lat tamtejszej praktyki pozwoliło na dalszą pracę w Polsce na różnych płaszczyznach edukacji integracyjnej. Przez 7 lat prowadziła w Oświęcimskim Centrum Kultury Kabaret Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Czarna Rękawiczka”. Były to aktywizujące zajęcia teatralnie dla seniorów kochających, jak ona pracę na scenie. W GALERII KSIĄŻKI Łucja Jurys do tej pory pracowała z młodzieżą, jak i dorosłymi, z którymi przygotowywała słuchowiska. Zapisy obowiązkowe – w Bibliotece Młodych. Przed dokonaniem zapisu prosimy o zapoznanie się z regulaminem zajęć.

OŚWIADCZENIE RODZICA_zapisy

REGULAMIN WARSZTATÓW TEATRALNYCH

Zajęcia prowadzone są w ramach 26. Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego projektu dofinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego ze środków pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
Powiekszanie czcionki
Zmiana kontrastu/koloru strony
//]]>