TOTO czyli cztery kierunki: Testowanie, Odkrywanie, Tworzenie i Obserwowanie.

Warto zaznaczyć datę 9 września w kalendarzu, bo właśnie wtedy rozpoczyna się nabór do Uniwersytetu Bibliotecznych Żaków, działających w Miejskiej Bibliotece Publicznej GALERII KSIĄŻKI w Oświęcimiu.
Zajęcia w Bibliotecznym Uniwersytecie to prawdziwa przygoda i zabawa, mają charakter wykładów i warsztatów, a wszystkie zagadnienia prezentowane są w sposób przystępny i atrakcyjny dla dzieci. Program obejmuje cztery kierunki studiów:
1. Testowanie
Warsztaty multimedialne dla dzieci w wieku 10-12 lat z zakresu nowoczesnej technologii. Dzięki zajęciom zostaniemy projektantami przestrzennymi w technologii 3D a także spróbujemy swoich sił jako filmowcy tworząc niezwykłe animacje w programie komputerowym.
2. Odkrywanie
Warsztaty naukowe dla dzieci w wieku 8-12 lat. Ideą przewodnią zajęć jest poznawanie świata nauki i techniki. Tematyka zajęć dotyczy nauk ścisłych i technicznych, m. in.: fizyki, matematyki, chemii czy architektury. Podczas warsztatów dowiemy się wszystkiego o złudzeniach optycznych, poznamy tajniki wiedzy chemicznej.
3. Tworzenie
Warsztaty rękodzielnicze dla dzieci w wieku 8-12 lat. W ramach zajęć dzieci będą tworzyły prace w oparciu o różne techniki plastyczne i rękodzielnicze takie jak: scrapbooking, decoupage, malarstwo czy kolaż. To właśnie tutaj stworzymy piękne witraże, łapacze snów, a o nasz dobry humor zadba własnoręcznie przygotowane drzewko szczęścia.
4. Obserwowanie
Warsztaty przyrodnicze dla dzieci w wieku 10-12 lat. Zajęcia dotyczą wszystkich elementów przyrody, m. in.: zwierząt, roślin, człowieka, grzybów, mikroorganizmów oraz wzajemnych powiązań między nimi. Podczas warsztatów dowiemy się jakie zadanie spełnia biologia w kryminalistyce a także uzyskamy odpowiedzi dlaczego ziemia czasem się trzęsie.

Dzięki naszym warsztatom dzieci mają możliwość doświadczyć niezwykłych przygód. Zajęcia są tak różnorodne, że są dla nich za każdym razem twórcze i interesujące. Stymulują ciekawość świata i rozwijają kreatywność. Rekrutacja na wybrane kierunki studiów trwa od 9 do 27 września 2019 r. Wypełniony formularz zgłoszeniowy (do pobrania w Bibliotece Młodych lub ze strony Biblioteki) należy złożyć osobiście w Bibliotece Młodych. O zapisie na poszczególne zajęcia decyduje kolejność zgłoszeń. W pierwszej kolejności zapisu mogą dokonać osoby, które dotąd nie uczęszczały na Uniwersytet Bibliotecznych Żaków. Zajęcia w bibliotecznym uniwersytecie trwają od października do maja i są bezpłatne.
Powiekszanie czcionki
Zmiana kontrastu/koloru strony