Spotkanie autorskie z Barbarą Gawryluk – 22.10, g. 10:00

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z Barbarą Gawryluk
22 października o godzinie 10:00.

Barbara Gawryluk autorka książek dla dzieci, dziennikarka i tłumaczka szwedzkiej literatury dziecięcej. Jest autorką ponad 20 książek dla dzieci i kilkudziesięciu przekładów szwedzkiej literatury dziecięcej i młodzieżowej. Ukończyła filologię szwedzką na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od 1992 roku pracuje w radiu Kraków jako dziennikarz, gdzie jest odpowiedzialna za różne programy literackie oraz prowadzi autorską audycję „Alfabet” skierowaną do dzieci i młodzieży. Wyróżniona przez dziecięce jury polskiej sekcji IBBY za książkę „Dżok”. Legenda o psiej wierności w konkursie na Dziecięcy Bestseller Roku 2007. Laureatka za rok 2009 Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego za książkę „Zuzanka z pistacjowego domu”. Laureatka w 2010 roku nagrody „Książka roku” polskiej sekcji IBBY za upowszechnienie czytelnictwa za audycję „Książka na szóstkę”.
W życiu prywatnym matka dwójki dzieci, córki i syna, którzy byli pierwszymi recenzentami jej książek / źródło: lubimyczytac.pl

Spotkanie skierowane jest do dzieci z klas 3-5 szkoły podstawowej.
Zgłoszenia klas przyjmujemy w Bibliotece Młodych, osobiście, mailowo bibliotekamlodych@mbp-oswiecim.pl lub telefonicznie 338479801.
Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

31. Ogólnopolska Nagroda Literacka im. Kornela Makuszyńskiego. Oświęcim 2024. Radość czytania

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Aktualność z dnia
14 października 2024 r.