DOTACJA MINISTRA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO NA ROK 2015

W tym roku realizacja projektu 22. Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. K. Makuszyńskiego, składać się będzie z konkursu na najlepszą książkę oraz szeregu działań wokół czytania, do których zaprosimy nie tylko dzieci, ale również ich rodziców, nauczycieli, bibliotekarzy i każdego, kto będzie chciał włączyć się do zabawy. Pod hasłem Interpretacje i Eksperymenty będziemy zachęcać do twórczych przekształceń tekstów literackich za pomocą nowych technologii i nie tylko. Naszymi pomysłami są warsztaty, medialaby, webinaria, akcje literackie, piknik oraz spoty promujące kreatywne łączenie lektury z technologią. Planujemy również konkurs dla dzieci na najlepszą cyfrową interpretację „koziołkowej” książki. Nad merytoryczną stroną realizacji projektu, czuwać będzie Rada Programowa Centrum Literatury Dziecięcej. Wydawnictwa będą mogły zgłaszać tytuły do konkursu początkiem marca (po ogłoszeniu regulaminu Nagrody), natomiast z działaniami czytelniczymi ruszamy od kwietnia.

Bieżące informacje dotyczące projektu możecie śledzić na stronie http://mbp-oswiecim.pl/oferta/nagroda-literacka/

DOTACJA MINISTRA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO NA ROK 2014

Mamy dotację !

Końcem stycznia opublikowano wyniki naborów wniosków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z programu Promocja literatury i czytelnictwa na rok 2014. Złożonych zostało 437 wniosków z całej Polski z czego tylko 35 otrzymało dofinansowanie.
Biblioteka GALERIA KSIĄŻKI w Oświęcimiu aplikowała o dotację na dwa projekty i z wielką radością informujemy, że oba zostały zaakceptowane i otrzymały dotacje.

Polecamy

Polecamy

W sekcji 'Kultura i dziedzictwo' Ministerstwo przybliża Państwu najważniejsze wydarzenia kulturalne oraz informuje o przedsięwzięciach, w których istotną rolę odgrywa Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Czytaj więcej

"Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu. Aktywizacja czytelnicza osób z dysfunkcją wzroku"

"Projekt ma na celu wspierać niewidomych i niedowidzących w przełamywaniu obaw i lęków związanych z integracją ze środowiskiem. Projekt ma również pomóc w korzystaniu z bogatej oferty Biblioteki, wprowadzając w świat nowoczesnych technologii i nowych mediów. Warunki, jakie stworzył gmach nowej biblioteki, umożliwiają realizację projektu zarówno bez barier architektonicznych jak i mentalnych. Cytat z "Małego Księcia - "Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu", najlepiej oddaje ideę projektu służącego upowszechnianiu czytelnictwa wśród osób z dysfunkcjami wzroku. Projekt łączy w sobie kilka elementów: aktywizację czytelniczą niewidomych i niedowidzących, upowszechnianie wiedzy o problemach niewidomych w środowisku i prezentowanie ich prawdziwych możliwości. Nie bez znaczenia pozostają walory spotkań integracyjnych umożliwiających przeżycie wspólnej przygody, a wszystko to w oparciu o wartościową literaturę i innowacyjne metody pracy i narzędzia.

Projekt będzie obejmował: naukę obsługi nowoczesnego sprzętu umożliwiającego bezwzrokowe czytanie ; zajęcia z biblioterapii pozwalające poprzez relaksację na odreagowanie wewnętrznych napięć, niepowodzeń i frustracji ; integracyjne zajęcia arteterapii wraz z przygotowaniem przedstawienia teatralnego, gdzie celem tych warsztatów będzie poznawanie niekonwencjonalnych, opartych na ruchu i akcji środków wyrazu teatralnego i użycie ich w zespołowym działaniu ; bajkoterapię, czyli zajęcia literackie z wykorzystaniem jednej z lepszych metod redukujących u dzieci wszelkiego rodzaju lęki i problemy poprzez zabawę literaturą. W ramach projektu nagrany zostanie również audioprzewodnik po Bibliotece, prezentujący zarówno budynek biblioteki jak i jej ofertę.

AUDIOPRZEWODNIK

AUDIOPRZEWODNIK

Powiekszanie czcionki
Zmiana kontrastu/koloru strony