Zapoznaj się z naszą ofertą

Wstąp do Biblioteki. Korzystaj !

STREFA WMC

Wizja Młodego Człowieka

Czym jest Strefa WMC?

To specjalna miejsce stworzone z myślą o młodzieży, które znajduje się w dziale książki obcojęzycznej na II piętrze. Zarówno przestrzeń jak i działania w Strefie projektowane są przez młodzież. To właśnie w tym miejscu posłuchasz muzyki, skorzystasz z neta, zagrasz w planszówkę, porozmawiasz na ciekawe tematy i weźmiesz udział w warsztatach rozwojowych i nie tylko.

Regulamin Strefy WMC

Masz pomysł na warsztaty w strefie WMC? A może sam/ sama chcesz je zrealizować? Napisz do nas!

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Zaproponuj działanie

Treść wiadomości

BiCF - Klub filmowy

W klubie filmowym kładziemy nacisk na edukację filmową. Program filmowy jest dobierany tak, aby filmy pobudzały do myślenia i dyskusji, wzbogacając wiedzę o świecie i życiu. Pokazujemy kawał historii kina, zarówno tej dobrze znanej, jak i tej, o której się rzadko wspomina. Zasady działania BiCF są banalnie proste. Wstęp na pokazy jest bezpłatny i otwarty dla każdego, również dla osób nienależących do BiCF. Na pokazach prezentowane są filmy znajdujące się w naszych zbiorach. Spotkania członków Klubu odbywają się raz w miesiącu w dziale MULTIMEDI@.

RoF - Rozmowy o Filmie

Spotkania skierowane są głównie do młodzieży gimnazjalnej, zainteresowanej filmem jako dziełem sztuki i tekstem kultury. Pomysł stworzenia szkolno-bibliotecznego projektu został zgłoszony do realizacji w ramach programu edukacyjnego klasy teatralnej Miejskiego Gimnazjum Nr 1 w Oświęcimiu. W ramach projektu kilkuosobowe zespoły uczniowskie przygotowują projekcję wybranych fragmentów filmu, która staje się punktem wyjścia do dyskusji na temat ukazanych w nim problemów na tle epoki, przedstawionej w reżyserskiej wizji. Każdy z wybranych filmów posłuży z jednej strony jako swoisty komentarz dziejów kultury człowieka, z drugiej strony będzie tekstem, podlegającym analizie i interpretacji jako dzieło artystyczne, złożone z wielu elementów, których znaczenia wzbogacają odbiór i pozwalają odczytywać ukryte sensy.

Zostań wolontariuszem

Zostań wolontariuszem

Masz wolny czas i chęć do pracy? Zostań naszym wolontariuszem. Biblioteka zaprasza do współpracy.