Aleja Pisarzy – Marek Krajewski odsłoni płytę, 25.10, g. 17:00

25 października o godz. 17:00 zapraszamy na uroczyste odsłonięcie płyty
w Alei Pisarzy dedykowanej Markowi Krajewskiemu, połączone ze spotkaniem autorskim, które moderował będzie prof. Krzysztof Zajas.

Na tablicy z brązu znajdzie się cytat który pisarz wybrał osobiście „Jutro będziesz dla mnie cieniem, ale dzisiaj jesteś wszystkim". Cytat pochodzi z książki „Moloch".

Będzie to już 22. płyta w Alei Pisarzy, gdzie honorowani są najwięksi polscy, żyjący autorzy. O wyborze decyduje kapituła, w której zasiadają pisarze, krytycy literatury
i pracownicy naukowi.

Marek Krajewski - Pisarz, autor bestsellerowych kryminałów. Z wykształcenia doktor filologii klasycznej, specjalizujący się w językoznawstwie łacińskim.
Urodził się 4 września 1966 roku we Wrocławiu. Krajewski wykładał na Uniwersytecie Wrocławskim od 1995 do 2007 roku, kiedy to zdecydował się zostać zawodowym pisarzem. Odniósł w tej dziedzinie niezaprzeczalny sukces. Jego przyczynek do promocji miasta został nagrodzony w czerwcu 2008 roku, kiedy to pisarz został wybrany Ambasadorem Wrocławia. W 2015 roku Krajewski został odznaczony Srebrnym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. W 2016 roku otrzymał niemiecką Nagrodę im. Georga Dehio twórczość literacką. Krajewski jest pierwszym laureatem Nagrody Wielkiego Kalibru, od roku 2004 przyznawanej przez Stowarzyszenie Miłośników Kryminału i Sensacji „Trup w szafie” oraz Instytut Książki za najlepszą polskojęzyczną powieść kryminalną lub sensacyjną. Otrzymał też Nagrodę Księgarzy „Witryna” za najlepszą książkę 2005, a w roku 2006 – Paszport Polityki, zaś w 2013 roku Krajewski odebrał Śląski Wawrzyn Literacki za powieść „W otchłani mroku”. Jego powieści tłumaczono już m.in. na angielski, niemiecki, rosyjski, francuski, a nawet hebrajski.
Źródło: culture.pl

Dotychczas tablice odsłonili już: szczegóły tutaj

Aktualność z dnia 23 września 2024 r.