ikona_webl

INTERPRETUJ I EKSPERYMENTUJ ! KOZIOŁEK2015

Dzieci, rodziców, opiekunów i grupy zorganizowane zapraszamy do interpretowania i eksperymentowania z książkami! Warto spróbować, bo dzięki temu można wygrać atrakcyjne nagrody.

Działanie „Interpretuj i eksperymentuj! – konkurs na najlepszą cyfrową interpretację” realizowane jest w ramach projektu Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. K. Makuszyńskiego, która w tym roku ma swoją dwudziestą drugą edycją.

W tym roku projekt skupiony jest wokół wykorzystania nowych technologii w pracy z książką i tekstem literackim – do tego nawiązuje również idea konkursu „Interpretuj i eksperymentuj!”, w którym do wygrania są aż cztery tablety i szereg innych nagród.

Od początku sierpnia, do końca września czekają na cyfrowe prace: e-booki, komiksy, infografiki, animacje, mashupy, wirtualne tablice, programy komputerowe, blogi … i wszystko co mieści się w tym pojęciu i odnosi się w jakiś sposób do książek, które były nagrodzone „Koziołkiem” (tak w skrócie nazywana jest Nagroda Literacka). Prace można zgłaszać indywidualnie lub zespołowo, w dwóch kategoriach wiekowych (6-10 oraz 10-13 lat) od 3 sierpnia do 2 października. Jury konkursu to osoby spoza zespołu biblioteki związane z edukacją medialną, sztuką multimedialną i wykorzystaniem nowych technologii w edukacji.

Głównym celem konkursu jest zachęcenie dzieci, a nawet całych rodzin, do wspólnego czytania i zabaw z literaturą, przy pomocy nowoczesnych narzędzi. Dzięki temu można nie tylko uatrakcyjnić kontakt ze słowem pisanym, ale również ciekawie wspólnie spędzić czas i rozwijać umiejętność poruszania się między różnymi formami komunikacji.

Wszyscy chcący wziąć udział w konkursie, nie są pozostawieni sami sobie – Laboratorium EE przygotowało dla nas trzy animacje, które pokazują idee i główne zasady tworzenia infografiki, animacji poklatkowej i komiksu. Animacje można zobaczyć na kanale YouTube biblioteki, a na stronie cldgk.wordpress.com przygotowane zostały materiały pomocnicze. Centrum Literatury Dziecięcej oferuje również pomoc merytoryczną dla uczestników – wystarczy zadzwonić na numer 33 847 98 09 i umówić się na konsultacje.

Regulamin wraz z załącznikami oraz link do formularza zgłoszeniowego, znajdują się poniżej.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 15 października o godz. 17:00 na uroczystej gali, podczas której statuetką Koziołka Matołka zostanie nagrodzony autor książki, która zdobędzie 22. Ogólnopolską Nagrodę Literacką im. K. Makuszyńskiego. Wyniki zostaną umieszczone także na stronie internetowej biblioteki.

PRACE NALEŻY PRZESYŁAĆ ZA POMOCĄ FORMULARZA kliknij tutaj
INFOGRAFIKA - MATERIAŁY POMOCNICZE
KOMIKS - MATERIAŁY POMOCNICZE
ANIMACJA POKLATKOWA - MATERIAŁY POMOCNICZE

REGULAMIN KONKURSU

KSIĄŻKI DO INTERPRETACJI

OŚWIADCZENIE OPIEKUNA