19.11 g.17:00 Konferencja online o twórczości Justyny Bednarek

(Nie)zwyczajność świata w utworach dla dzieci Justyny Bednarek.

Serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji poświęconej pisarstwu Justyny Bednarek – laureatki Koziołka w 2018 za książkę „Pan Kardan i przygoda z vetustasem”.

19 listopada, godz. 17:00, online clickmeeting.

Zgłoszenia udziału w konferncji na: cld@mbp-oswiecim.pl do wyczerpania liczby dostępów.

W ramach gromadzenia oraz poszerzenia wiedzy o współczesnej literaturze dla dzieci od trzech lat przygotowujemy konferencje poświęcone twórcom nagrodzonym w kolejnych edycjach Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego. Teksty po ogłoszeniu są publikowane w czasopiśmie naukowym „Paidia i Literatura” wydawanym przez Uniwersytet Śląski w Katowicach (redaktor naczelna: dr hab. Małgorzata Wójcik-Dudek, prof. UŚ). Do tej pory zajmowaliśmy się twórczością Pawła Beręsewicza, w grudniu 2020 r. - Barbary Gawryluk. Dzięki konferencjom prowadzimy ciągły namysł nad współczesną literaturą i systematycznie gromadzimy wiedzę na temat laureatów Nagrody.

Działanie realizowane w ramach projektu 28. Ogólnopolska Nagroda Literacka im. Kornela Makuszyńskiego 'Oświęcim 2021. Mądra głowa. Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodwego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.