8 czerwca, g. 17, Spotkanie autorskie ze Zbigniewem Rokitą – laureatem Nike

SPOTKANIE AUTORSKIE ZE ZBIGNIEWEM ROKITĄ - LAUREATEM NAGRODY LITERACKIEJ NIKE!

8 czerwca, o godz. 17:00, biblioteczna aula, udział jest bezpłatny, wstęp wolny.
Na spotkaniu będzie można kupić książki autora.

Zbigniew Rokita (ur. 1989) – reporter, redaktor, specjalizuje się w problematyce Europy Wschodniej i Górnego Śląska. Pochodzi z Gliwic. Autor książek reporterskich Kajś. Opowieść o Górnym Śląsku - podwójnie nagrodzonej Nagrodą Literacką Nike oraz która otrzymała nominację do Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus, nagrody Ambasador Nowej Europy i Międzynarodowej Nagrody im. Witolda Pileckiego oraz Królowie strzelców. Piłka w cieniu imperium (książka została przełożona na język ukraiński, a spektakl na jej podstawie wystawiono w Teatrze Nowym w Zabrzu). Autor sztuki teatralnej Nikaj (Teatr Zagłębia, reż. Robert Talarczyk).

Zapraszamy serdecznie.