Na blogu Młodych przeczytasz relacje z naszych imprez, znajdziesz recenzje książek, które polecamy, obejrzysz zdjęcia ze spotkań w Bibliotece..
Blog Młodych
Biblioteka uczestniczy w corocznej Kampanii Czytania - Cała Polska czyta dzieciom
czytaj

Jesteś młodym użytkownikiem Biblioteki ?

Ta oferta jest dla Ciebie ! Przyjdź do Galerii Książki i wybierz coś dla siebie !

Uniwersytet Bibliotecznych Żaków

"Budzimy i pielęgnujemy w dzieciach naturalną pasję do wiedzy pokazując, że nauka to fascynująca przygoda i świetna zabawa"

Misją naszego Uniwersytetu jest rozbudzanie i pielęgnowanie w dzieciach naturalnej pasji do wiedzy poprzez testowanie nowych technologii, odkrywanie świata, pokazywanie jak wygląda życie w innych krajach, tworzenie kultury i sztuki oraz doskonalenie zdobytych umiejętności. Pokazujemy, że nauka to fascynująca przygoda i świetna zabawa. Zapewniamy dzieciom wartościową formę spędzenia wolnego czasu, stwarzamy okazję do dalszego rozwoju, pozwalamy nawiązać nowe przyjaźnie, ale także pobudzamy potrzebę czytania. Istotnym elementem jest zwrócenie uwagi na książkę, która nadal odgrywa ważną rolę w procesie uczenia się i rozwoju osobistego dziecka. Warsztaty w ramach Uniwersytetu Bibliotecznych Żaków skierowane są do dzieci w wieku 8-15 lat. Projekt realizowany jest od października 2018 do maja 2019 r. Zajęcia odbywają się zgodnie z harmonogramem poszczególnych kierunków:

TWORZENIE- kultura i sztuka
POZNAWANIE – język i obyczaje różnych krajów
TESTOWANIE – multimedia i nowe technologie
ODKRYWANIE – eksperymenty i nauki ścisłe
OBSERWOWANIE- biologia i geologii
w godz. 17.00-18.00 wg. oddzielnego harmonogramu dla poszczególnych grup.

Nabór na rok 2018/2019 rozpocznie się 10 września. Zapisy w Bibliotece Młodych. Regulamin Uniwersytetu Bibliotecznych Żaków dostępnytutaj.

Wypełniony formularz zgłoszeniowy (do pobrania w Bibliotece Młodych lub ze strony MPB) należy złożyć osobiście w Bibliotece Młodych do 28.09.2018 r. O zapisie na poszczególne zajęcia decyduje kolejność zgłoszeń. W pierwszej kolejności zapisu mogą dokonać osoby, które jeszcze nie uczestniczyły w ogóle w projekcie Uniwersytet Bibliotecznych Żaków. Rekrutacja może zakończyć się wcześniej ze względu na brak miejsc. Dopuszczamy udział jednego dziecka na kilku kierunkach, jednak w przypadku dużej liczby chętnych dzieci, konieczny będzie wybór jednego kierunku.

UBŻ - ogólna klauzula informacyjna
UBŻ - Zgoda użytkownika MBP na e-mail - działalność marketingowa
Załącznik nr 13 - UBŻ zgoda rodzica na przetw jego danych osob i dziecka orazi Klauzula Inform
Załącznik Nr 15 - UBŻ Zgoda na publikację wizerunku i klauzula informacyjna

POZNAWANIE – język i obyczaje różnych krajów
- zajęcia edukacyjne dla dzieci w wieku 9-10
- ilość uczestników: 15 osób
- w ciągu roku akademickiego dzieci uczestniczą w 8 cyklicznych warsztatach (1 raz w miesiącu)

Zajęcia edukacyjno-językowe z elementami języka angielskiego. Warsztaty efektywnie rozwijają wyobraźnię i różnorodne umiejętności lingwistyczne. Dzieci poznają kulturę wybranych krajów anglojęzycznych.

OBSERWOWANIE - biologia i geologia
- zajęcia edukacyjne dla dzieci w wieku 10-12
- ilość uczestników: 15 osób
- w ciągu roku akademickiego dzieci uczestniczą w 8 cyklicznych warsztatach (1 raz w miesiącu)

Zajęcia dotyczą wszystkich elementów przyrody, m.in.: zwierząt, roślin, człowieka, grzybów, mikroorganizmów oraz wzajemnych powiązań między nimi. Celem zajęć jest pomoc dzieciom w poznaniu otaczającego świata i lepszym zrozumieniu własnego miejsca w nim, przybliżenie młodego pokolenia do natury i zapobieganie syndromowi deficytu natury oraz rozbudzenie ciekawości badawczej oraz miłości do przyrody jako nieskończonego źródła fascynacji, logiki i piękna.  nagroda-page-002starsze-page-009starsze-page-010
 • nagroda-page-001 Dla kogo? Dzieci szkół podstawowych, rodzice, nauczyciele, bibliotekarze, edukatorzy
  Kiedy? maj-listopad 2018
  Zapisy? w zależności od zajęć
  Jak długo trwa spotkanie? projekt całoroczny
  Dlaczego warto wziąć udział?
  Projekt popularyzuje współczesną polską książkę dziecięcą. Szczegóły TUTAJ
 • nhl-page-001 Turniej NHL na PlayStation 4
  Dla kogo? dzieci 5-17 lat
  Kiedy? Ferie zimowe
  Zapisy? Obowiązują zapisy
  Jak długo trwa spotkanie? 4 dni po 4 h
  Dlaczego warto wziąć udział?
  Projekt, w którym nacisk położony jest na uczenie umiejętności pracy w zespole. Jest nauką zasad reprezentowanych na boisku, gdzie zwycięstwo nie jest celem, który należy osiągnąć za wszelką cenę. Postawa ta cechuje się przestrzeganiem przepisów gry. Sportowca przestrzegającego zasad fair play można poznać po godnym zachowaniu zarówno w wypadku zwycięstwa jak i porażki. Uczestnicy rywalizować będą ze sobą w 12 grupach systemem ?każdy z każdym?, dzięki czemu na jednego zawodnika przypadną minimum trzy mecze. Z każdej grupy do play-offów awansuje dwóch najlepszych zawodników, którzy w następnie zmierzą się ze sobą w Wielkim Finale. Aby się do niego dostać, uczestnik musi rozegrać 10 meczów.
 • starsze-page-003 Dla kogo? dzieci 8-12 lat
  Kiedy? 1 raz w roku
  Zapisy? Obowiązują zapisy (ogłoszenie w marcu)
  Jak długo trwa spotkanie? 10 h
  Dlaczego warto wziąć udział?
  Działanie organizowane w związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Książki Dziecięcej, mające na celu popularyzowanie literatury dziecięcej i czytelnictwa wśród dzieci. Uczestnicy wezmą udział w różnego rodzaju zabawach, grach, aktywnościach fizycznych i umysłowych.

Fiat 126 p

Szukasz miejsca żeby poczytać lub pogadać .. skorzystaj z naszego malucha !

XBOX

W Bibliotece Młodych możesz zagrać na konsoli XBOX

Książki

Lubisz czytać? Korzystaj z atrakcyjnego księgozbioru

Gry planszowe

Wspaniała rozrywka dla miłośników gier. Nudzisz się? Przyjdź do Biblioteki i zagraj !