Etnodizajn. Robimy Kulturę

O patriotyzmie mówi się zwykle podczas podniosłych uroczystości. A czym dla nas współczesnych jest patriotyzm? To język, tradycja, tożsamość narodowa i kulturowa. Celem projektu jest międzypokoleniowa edukacja dzieci i młodzieży, wzmacniająca więzi rodzinne. Podczas kreatywnych zajęć artystycznych, w miłej rodzinnej atmosferze, młode pokolenie wspólnie z dziadkami będzie artystycznie interpretować pojęcie szeroko rozumianej niepodległości. Bazując na doświadczeniu starszego pokolenia przekażemy ich wiedzę i żywe świadectwo młodym. Poprzez warsztaty przywołamy historię tradycji regionalnych, polskiego folkloru, obyczajów zarówno w naszej małej Ojczyźnie jak i wielkiej Polsce. Etnodizajn, który będzie bazą propaguje łączenie elementów rękodzielnictwa i wyrobnictwa ludowego ze współczesnymi trendami. Etno w wypadku współczesnej Polski, gdzie naród rozumie się jako całość etniczną, oznacza tożsamość narodową, natomiast dizajn jest celowym spolszczeniem design i tworzy uczucie nowości.
Zapisy na poszczególne warsztaty w Bibliotece Młodych.
7 WARSZTATÓW:
- Gliniaki. Ceramicznie-historycznie - zobaczymy w jaki sposób kawałki bezkształtnej gliny można zamienić w małe formy użytkowo – dekoracyjne, poznamy historię polskiej kamionki, fajansu i porcelany (19 lipca)
- Zaczerpnij słowa - poznamy technikę ręcznego wytwarzania ozdobnego papieru, wykonamy indywidualną papeterię, przypomnimy o sztuce ręcznego pisania listów (10 Lipca)
- FolkTorba. Moda na patriotyzm – farbami i pisakami do tkanin, namalujemy niepowtarzalne kompozycje inspirowane sztuką etniczną (2 sierpnia) - Kierpce , wianki, obwarzanki - o tradycjach małopolskich (16 sierpnia) - Papierowa wycinanka – warsztaty scrapbookingu, o historii polskiej wycinanki i sztuce ręcznego tworzenia i dekorowania albumów z rodzinnymi zdjęciami (23 sierpnia)
- Kokarda Narodowa – biżuteria patriotyczna. To doskonały sposób na oddanie czci w dniu Święta Niepodległości. (21 sierpnia)
- Szklane obrazy – nawiązując do zasobu witrażowego w oświęcimskim sanktuarium, z małych kolorowych szkiełek owiniętych taśmą miedzianą, stworzymy oryginalne witraże (październik)
WYSTAWA PRAC (październik)

Fundacja_BGK_logo-1519228597Projekt dofinansowany przez Fundację BGK w Konkursie „Na 100 Niepodległa”

Powiekszanie czcionki
Zmiana kontrastu/koloru strony
//]]>