Festiwal Kodowania

Regionalny Festiwal Kodowania w Oświęcimiu zorganizowany zostanie pod hasłem Śląsk koduje Małopolskę. Mając na uwadze, że impreza ma charakter regionalny, a jej celem jest m.in. sieciowanie miłośników kodowania, do współpracy zaprosiliśmy LKK z Żor i Bojszów, reprezentujących województwo śląskie – Bojszowy kodujo, Żory programujo!

Wydarzenie główne zorganizujemy w dwóch odsłonach. 8 października zaprosimy zainteresowanych tematyką programowania oraz robotyki do udziału w pierwszym dniu festiwalu. Wydarzenie rozpocznie Prezydent Miasta Oświęcim i dyrektorzy Bibliotek z Bojszów, Żor i Oświęcimia. Na początek przedstawione zostaną Lokalne Kluby Kodowania z zaproszonych miejscowości. Przypomnimy ideę Eduweek.

Uczestnicy festiwalu wezmą udział warsztatach druku 3D, warsztatach robotyki w RoboZone z m-Botem, Lego Mindstorms, WeDo, Ozobotami, spędzą czas na Magicznym dywanie, odwiedzą Salon VR, zagrają w ScottieGo, a w CyberZonie obejrzą CACY pokaz, czyli Create A Cyborg. Zaproponujemy również PlayZone, gdzie miłośnicy gier spróbują swoich sił w Cody, Roby, PS3, PS4, XBOX. Miłośnicy LEGO znajdą coś dla siebie w strefie ZaLEGOwanych. W RoboCafe posilą ciało a swoją ofertę przedstawią m.in.: Funtronic, Fabryka Kreatywności, Centrum Kreatywne Future, Hash. Sklep komputerowy. Swoje strefy przygotują LKK z Żor i Bojszów. W OfflineZone zaprezentują matę do kodowania, a w RoboZone pokażą działanie m-Botów.

Z kolei 12 października czeka nas nocne szaleństwo programistów i koderów. Robonockę rozpoczną warsztaty taneczne, tak, tak rozpoczniemy tańcem robotów dobrze Państwo czytacie. Po nich uczestnicy wpadną w wir programowania, kodowania i drukowania w 3D. Warsztaty IT poprowadzi m.in. Fabryka Kreatywności i TechKlub. O północy zaprosimy na robotort, który wraz z uczestnikami powitają robione przez dzieci szczoteczkowe roboty. Wydarzenia towarzyszące zorganizujemy w Żorach, Bojszowach i Oświęcimiu. Od 24 września do 21 października zaprosimy uczniów szkół podstawowych do udziału w warsztatach kodowania (Scratch junior), warsztatach z m-Botami i wykorzystania narzędzi i aplikacji z zakresu edukacji medialnej. Zaprezentujemy m.in.: Kodable, Code.org, ABCYA Animate, Dvolver i StoryBird. Wszystkie działania mają na celu promowanie nauki kodowania. Poza tym zorganizowane zostaną działania w Lokalnych Klubach Kodowania. Koordynatorzy LKK przeprowadzą warsztaty w instytucjach współorganizatorów. Korzystając z zestawów Makey Makey dzieci poznają tajniki pracy chirurga, tworząc upgrade znanej gry Operacja. Wezmą udział w warsztatach kodowania z wykorzystaniem długopisów 3D, kodowaniem offline i pokazem dronów.

Działanie realizowane z grantu Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Szczegóły wkrótce!

Powiekszanie czcionki
Zmiana kontrastu/koloru strony
//]]>