Fotorelacja z uroczystej gali wręczenia Nagrody Koziołka 2023

Mamy ogromną przyjemność podzielić się z Wami fotorelacją z piątkowej gali wręczenia Nagrody Koziołka, która jak zawsze zgromadziła w jednym miejscu znakomitości literatury dla dzieci.
W tym roku Koziołek przypadł w udziale Krzysztofowi Zapotocznemu za książkę „Kot Marian i odwiedzacze”, wydaną przez Wydawnictwo Dwukropek.
Serdeczne gratulacje!
Jury postanowiło również wyróżnić książki Joanny M. Chmielewskiej "Maciejka Gwizd", wydaną przez Wydawnictwo Dwukropek oraz Bartłomieja Świderskiego "Anna na tropie tygrysa" z Wydawnictwa EZOP.
Warto dodać, że Nagrodę Czytelników zdobyła Joanna M. Chmielewska za swoją książkę "Maciejka Gwizd".

Na gali mieliśmy także zaszczyt gościć Laureatów Koziołka z ubiegłych lat, w tym prof. Joannę Papuzińską, Agnieszkę Tyszkę i Renatę Piątkowską.
Niewątpliwą atrakcją gali byli aktorzy Małego Teatru z Centrum Bajki
w Pacanowie
, którzy swoim występem dodali wydarzeniu wyjątkowego uroku.
Oprawę muzyczną przygotowała Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. K. Szymanowskiego w Oświęcimiu.
Na koniec uroczystości wszyscy uczestnicy mogli skosztować jubileuszowego tortu, a po zakończeniu oficjalnej części odbyły się spotkania z pisarzami.

Zachęcamy do zapoznania się z fotorelacją z tego wyjątkowego wydarzenia Galeria.

Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo i do zobaczenia za rok!

Patronaty:

Patronat Honorowy Witold Kozłowski Marszałek Województwa Małopolskiego
Patronat Honorowy Janusz Chwierut Prezydent Miasta Oświęcim
miastodzieci.pl Odwiedź Miasto Dzieci w Krakowie
sbp.pl Odwiedź stronę Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich
CzasDzieci.pl Odwiedź Czas Dzieci w Krakowie
Fakty Oświęcim Sprawdź najnowsze Fakty Oświęcim
Oświęcim- tu się dzieje Zobacz, co się dzieje w Oświęcimiu
Głos Ziemi Oświęcimskiej Przeczytaj Głos Ziemi Oświęcimskiej na stronie OCK
Kulturalny Powiat Odkryj Kulturalny Powiat
Guliwer. Czasopismo o książce dla dziecka
Czasopismo Bibliotekarz