Konferencja naukowa poświęcona pisarstwu Wandy Chotomskiej 12 października, g. 17:00

Konferencja naukowa poświęcona pisarstwu Wandy Chotomskiej - "Przygody... jeża"

"Dla dzieci trzeba pisać tak, żeby dorośli nie nudzili się przy czytaniu." Taki cytat zostawiła po sobie Wanda Chotomska w oświęcimskiej Alei Pisarzy.

12 października zapraszamy serdecznie do udziału w konferencji poświęconej twórczości tej znakomitej pisarki.

Konferencja rozpocznie się o godz. 17:00 na platformie Clickmeeting.

Chęć udziału prosimy zgłaszać mailowo na adres cld@mbp-oswiecim.pl [Liczba miejsc ograniczona]

Prelegentki:
prof. zw. dr hab. Joanna Papuzińska,
dr hab. Alicja Ungeheuer-Gołąb prof. UR,
dr Grażyna Lewandowicz-Nosal,
dr Wanda Matras-Mastalerz,
Karolina Sasiela,
Monika Staroń,
Weronika Fic,
Wiesława Jędrzejczyk.

Udział jest bezpłatny, zapraszamy.

Działanie realizowane w ramach projektu 29. Ogólnopolska Nagroda Literacka im. Kornela Makuszyńskiego Oświęcim 2022. Przygody z książką. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego.