Konkurs „Moje niezwykłe miasto” im. Marioli Talewicz

Zapraszamy mieszkańców Oświęcimia do udziału w konkursie, w którym plastycznie, fotograficznie bądź literacko opowiedzą o niezwykłych miejscach, ludziach, szczególnych wydarzeniach, albo
o historiach, których nie znajdziemy w przewodnikach po Oświęcimiu. To bardzo indywidualne spojrzenie na miasto, w którym mieszkamy. Spacer ścieżkami i ulubionymi uliczkami, szczególne miejsca i budynki, chwytające za serce widoki, być może niesamowite opowieści, wspomnienia rodzinne wiążące z miastem? Pokaż za co kochasz swoje miasto.

Terminarz:
Ogłoszenie konkursu: 8 maja 2024 r.
Nadsyłanie prac: do 14 sierpnia 2024 r.
Ogłoszenie wyników: podczas obchodów Święta Miasta, na stronie Biblioteki
www.mbp-oswiecim.pl i Facebook’u.

Prace należy dostarczyć w nieprzekraczalnym terminie do 14 sierpnia 2024 do Naszej Księgarenki znajdującej się na parterze w Bibliotece.

Szczegóły: Regulamin pobierz tutaj
Mariola Talewicz, zastępca Dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Oświęcimiu. Mocno zaangażowana w sprawy miasta. Całym sercem oddanej Bibliotece i jej sprawom.
Mariola Talewicz ceniła sobie pracowitość, solidność, nie lubiła lenistwa i niedbalstwa. Była aktywną, ciepłą i serdeczną osobą, pełną energii i pomysłów. Bliskie jej były sprawy kultury i rozwoju Miasta Oświęcim. Angażowała się w różne inicjatywy związane z kulturą w mieście. Była współpomysłodawcą utworzenia przy Bibliotece Alei Pisarzy. Z ogromnym zaangażowaniem wspólnie z dyrektorem Leszkiem Palusem i Walentyną Pawelą pracowała nad stworzeniem nowej przestrzeni w mieście jaką jest Biblioteka GALERIA KSIĄŻKI. Prywatnie uwielbiała Marlin Monroe, dobre jedzenie, ciekawą książkę i psy.