O BLW w Bibliotece, czyli kiedy i jak wprowadzać pierwsze stałe posiłki

O BLW w Bibliotece, czyli kiedy i jak wprowadzać pierwsze stałe posiłki

25 czerwca 2021, godz. 17:00, Aula

Warsztat poprowadzi dietetyczka - Edyta Harmata z Poradni Dietetycznej.

Zapisy, do wyczerpania miejsc, w Bibliotece Młodych osobiście lub telefonicznie 33 847 98 01
(zapisy przyjmowane są od poniedziałku do piątku, w godzinach 11:00-19:00).

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Liczba uczestników jest ograniczona. Zapraszamy.

Dietetyczka, pani Edyta Harmata Poradnia Dietetyczna omówi metodę BLW (polskie tłumaczenie Bobas Lubi Wybór), której założeniem jest pozwoleniu dziecku na samodzielne jedzenie już od pierwszego posiłku produktów w takich konsystencjach, jakie są w rzeczywistości, np. różyczka brokułu, makaron z sosem, kasza z owocami. Dziecko samodzielnie steruje rozszerzaniem diety i procesem odstawiania się od mleka na rzecz pokarmów stałych. Przedstawione zostaną korzyści wynikające z tej metody, czyli m.in. przyjemność jedzenia, trenowanie motoryki małej, poznawanie wszystkimi zmysłami, nauka bezpiecznego jedzenia, nauka żucia, radzenie sobie z różnymi konsystencjami, kontrola łaknienia, zdobywanie pewności siebie i wiele innych. Na spotkaniu omówiona zostanie kolejność wprowadzania nowych pokarmów, sposoby przygotowywania posiłków, jak dostrzec kiedy jest ten moment gotowości dziecka do BLW i najważniejsze zasady wprowadzania stałych posiłków do diety dziecka.

Działanie jest realizowane w ramach projektu "Akademia Rodzinna. Literacka lokomotywa", który dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury.