Relacja z jubileuszu 75-lecia Biblioteki

1 grudnia w ramach obchodów 75-lecia naszej instytucji mieliśmy przyjemność gościć
Dorotę Segdę i Jacka Romanowskiego, którzy przenieśli nas w świat korespondencji między Wisławą Szymborską a Zbigniewem Herbertem. Fragmenty listów wymienianych między tymi dwoma wielkimi postaciami polskiej poezji były wglądem w serdeczną przyjaźń, która łączyła poetów przez wiele lat.

75 lat Biblioteki, to historia związana z miastem i jego mieszkańcami. Jestem zaszczycony, że mogę wspólnie z załogą podejmować twórcze inicjatywy, które przynoszą mniejsze i większe sukcesy. Reorganizujemy usługi, wdrażamy nowe technologie, szukamy ciekawych rozwiązań, unowocześniamy system obsługi Czytelników, by w końcowym efekcie każdy był zadowolony. Jesteśmy przykładem, że warto marzyć i realizować swoje pomysły. Potrafiliśmy wykorzystać szansę, którą dają pieniądze unijne i przekuć pracę oraz zaangażowanie wielu ludzi w sukces. Dziękuję wszystkim Pracownikom i Przyjaciołom Biblioteki, którzy przez 75 lat tworzą właściwy wizerunek oświęcimskiej książnicy i dbają o dobrą markę naszej instytucji.
Leszek Palus
Dyrektor

Podczas jubileuszu ogłosiliśmy, że od 2024 roku konkurs literacko-plastyczno-fotograficzny „Moje niezwykłe miasto” będzie dedykowany pamięci Marioli Talewicz.

Dziękujemy naszym wspaniałym gościom, artystom Dorocie Segdzie i Jackowi Romanowskiemu oraz wszystkim uczestnikom tego wydarzenia, którzy swoją obecnością uczcili jubileusz Biblioteki. Dziękujemy za wszystkie życzenia i ciepłe słowa.
To był wieczór, który na długo pozostanie w naszej pamięci.