Zachęcamy do zapoznania się z relacją z naszych zimowych zajęć dla dzieci, które odbyły się w naszej Bibliotece. Jednym z nich były wyjątkowe warsztaty, w ramach których młodzi uczestnicy mieli okazję wcielić się w role detektywów. Rozpoczęliśmy od fascynującego spotkania z postaciami znanych filmów, które przeniosły dzieci w świat zagadek i tajemnic. Następnie, podczas warsztatów detektywistycznych, nasi mali śledczy z zapałem podjęli się rozwiązywania skomplikowanych zadań, ucząc się przy tym sztuki szyfrowania wiadomości za pomocą alfabetu Morse’a. Każdy uczestnik stworzył własną, unikatową bransoletkę z zakodowanym imieniem, stanowiącą pamiątkę z zajęć.

Nie zabrakło również edukacyjnych warsztatów poświęconych daktyloskopii, gdzie dzieci miały okazję dowiedzieć się więcej o tajnikach odcisków palców i samodzielnie wykonać własne odciski, które następnie ozdobiły magnesy. Dzięki warsztatom "Koralikowe akcesoria detektywa", uczestnicy zgłębili wiedzę na temat podstawowego wyposażenia każdego detektywa. Z pomocą zręcznych dłoni i kreatywnej wyobraźni, dzieci stworzyły z koralików oryginalne akcesoria detektywistyczne takie jak lupy, aparaty fotograficzne, kamery czy latarki, które zostały przekształcone w przypinki.

Dodatkowo, dla miłośników nowoczesnych technologii, zorganizowaliśmy Turniej PS5 FIFA’23 oraz rozgrywki Xbox w sporty zimowe. Uczestnicy mieli okazję zmierzyć się w wirtualnym świecie piłki nożnej oraz
w emocjonujących wyścigach narciarskich. Te zmagania nie tylko dostarczyły mnóstwa emocji, ale także wymagały od graczy szybkości, zręczności i koncentracji.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za aktywne włączenie się w zimowe zajęcia i zapraszamy do udziału
w kolejnych wydarzeniach organizowanych przez naszą Bibliotekę.