Relacja ze spotkania z Mariuszem Szczygłem „Kultura czeska moja laska nebeska”

Wczorajsze spotkanie z Mariuszem Szczygłem w naszej Bibliotece otworzyło przed nami drzwi do barwnej i pełnej humoru kultury naszych południowych sąsiadów.

"Kultura czeska moja laska nebeska" to nie tylko tytuł prezentacji, ale i sposób,
w jaki autor przybliża nam czeski świat – przez pryzmat zaskakujących zjawisk, które dla Polaków mogą być zarówno odkrywcze, jak i niezwykle zabawne.

Mariusz Szczygieł, znany czechofil, poprowadził nas przez labirynt czeskich pomników, okładek czasopism, plakatów filmowych, a także fotografii obyczajowych, ukazując bogactwo kultury Czech. Jego prezentacja była ozdobiona anegdotami i osobistymi opowieściami, które nie tylko rozśmieszyły zebranych, ale i ukazały wyjątkowe czeskie źródła śmiechu i celebrację życia.

Sympatyczna atmosfera spotkania sprawiła, że nie zabrakło interakcji
z publicznością, a momentami to właśnie publiczność rozśmieszyła samego gościa. Pokaz slajdów z różnych zakątków Czech służył jako doskonałe tło dla opowieści o wyjątkowym czeskim poczuciu humoru i dystansie do życia.

Na zakończenie spotkania ustawiła się długa kolejka po autograf na egzemplarzu swojej ulubionej książki autora. To był wyraz uznania i sympatii jaką czytelnicy darzą Mariusza Szczygła.

Chcąc pozostać w duchu czeskiej celebracji śmiechu – niech pozytywna energia
z tego spotkania towarzyszy nam do kolejnego!

Spotkanie realizowane w ramach projektu Aleja Pisarzy