Spotkanie autorskie z Alkiem Rogozińskim 17.06.2021, g. 17:30

Serdecznie zapraszamy 17 czerwca, o godz. 17:30, do auli Biblioteki na spotkanie autorskie z niezwykle sympatycznym i bardzo popularnym pisarzem kryminałów Alkiem Rogozińskim.

Alek Rogoziński z zawodu dziennikarz, z pasji twórca kryminałów. Przez lata związany z mediami. Karierę zaczynał w połowie lat 90. w kultowej już dzisiaj Rozgłośni Harcerskiej, potem pracował m.in. w Radiu Plus i warszawskim Radiu Kolor. W latach 2007-2020 pracował w wydawnictwie Edipresse (magazyn „Party”).

Zadebiutował w marcu 2015 roku kryminałem „Ukochany z piekła rodem”, zdobywając 1-sze miejsce na liście bestsellerów kryminalnych EMPIK.com. Dwie jego powieści, „Jak Cie zabić, kochanie?” i „Do trzech razy śmierć”, zostały nominowane w prestiżowym plebiscycie „Książka roku” portalu Lubimy Czytać. Za książkę „Lustereczko, powiedz przecie” nagrodzony 1-szą nagrodą w plebiscycie „Zbrodnia z przymrużeniem oka”. Ponownie zdobył tę nagrodę rok później za powieść „Zbrodnia w wielkim mieście”, a dwa lata później za komedię kryminalną „Raz, dwa, trzy… giniesz ty!”. Jesienią 2019 roku jego powieść „Raz, dwa, trzy… giniesz ty!” doczekała się inscenizacji na deskach Teatru Druga Strefa. Rolę Róży Krull zagrała w spektaklu Aleksandra Kowalczyk. Bilety na kilkanaście pierwszych spektakli wyprzedały się w ciągu kilku godzin. W sumie książki Alka rozeszły się w łącznym nakładzie ponad 350 tysięcy egzemplarzy. Alek ma dwa życiowe hobby: muzykę (kocha Madonnę, a za swoich idoli uważa Jima Morrisona i The Doors oraz Kate Bush) i podróże. Jego marzeniem jest objechać cały świat, a na stare lata zamieszkać na jednej z wysp Morza Śródziemnego.

Więcej o Autorze znajdziesz tutaj https://www.alekrogozinski.pl/

Podczas spotkania będzie można kupić książki i otrzymać autograf.

Wstęp jest wolny, jednakże z uwagi na bezpieczeństwo Uczestników będą drobne obostrzenia. Jeżeli aura będzie sprzyjała, to spotkanie odbędzie się w Alei Pisarzy przy Bibliotece i wtedy nie ma limitów na liczbę uczestników. Jeżeli natomiast będzie deszcz, to spotkanie odbędzie się w Auli Biblioteki przy połowie publiczności, czyli wejdzie pierwsze 80 osób, które przyjdzie na spotkanie. Oczywiście obowiązuje zasada dezynfekcja - dystans - maseczka. Jeżeli chętnych będzie więcej, wtedy będzie można przysiąść w holu Biblioteki i posłuchać rozmowy z głośników.

Zapraszamy.


Działanie realizowane w ramach projektu „Biblioteka na wyciągnięcie myszki – szkolenia dla bibliotekarzy powiatu oświęcimskiego”. Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Powiekszanie czcionki
Zmiana kontrastu/koloru strony
//]]>