Spotkanie autorskie z Krzysztofem Zajasem 6.03.2020, g. 17:00

Serdecznie zapraszamy 6 marca, o godz. 17:00, do auli Biblioteki na spotkanie autorskie z Krzysztofem Zajasem.

Krzysztof Zajas, urodzony w 1962 roku w Oświęcimiu. Badacz literatury, kulturoznawca, tłumacz, profesor polonistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Autor znakomitej kryminalnej „trylogii grobiańskiej”: Ludzie w nienawiści (2014), Mroczny krąg (2015) oraz Z otchłani (2016), a także doskonale przyjętej powieści Oszpicyn (2017), nominowanej do Nagrody Wielkiego Kalibru.

W 2018 roku nakładem Marginesów ukazał się pierwszy tom „trylogii pomorskiej” - Wiatraki i zdobył tytuł Krakowskiej Książki Miesiąca. 22 stycznia br. premierę miał drugi tom “trylogii pomorskiej” - Skowyt nocy. Wywiad z autorem o jego ostatniej książce można przeczytać m.in. na łamach portalu Oświęcim nasze miasto, https://oswiecim.naszemiasto.pl/krzysztof-zajas-chcialem-nadac-policyjnej-robocie-troche/ar/c13-7521389

Najbliższe plany pisarza obejmują dokończenie “trylogii pomorskiej”, romans sensacyjny i horror z elementami fantasy. Jego ulubionym pisarzem jest Stephen King i podobnie jak jego mistrzowi przyświeca mu zasada: książka ma być do czytania. Pisze i będzie pisał, dopóki starczy dobrych pomysłów. Na razie starcza.

Podczas spotkania będzie można kupić książki, wstęp jest wolny. Zapraszamy.